به گزارش “دزفول امروز”، امروز نیز همانند هفته های گذشته، مردم ولایت مدار شهرهای امام (ره)، صفی آباد، میانرود، شمس آباد و شهرک های منطقه بخش مرکزی، نمازجمعه را با شکوه خاصی در مصلی نماز جمعه شهر امام(ع) به امامت امام جمعه این شهر حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام اقامه کردند.
حجت الاسلام فیض الاسلام در خطبه اول نماز جمعه بعد از حمد و ثنای الهی و سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به آیات ۳۹تا۴۱ سوره نازعات اشاره کرد و بیان داشت: خداوند دو گروه از مردم را مورد خطاب قرار داده: گروه اول افرادی هستند که طغیان می کنند و دنیا را بر آخرت ترجیح می دهند. چنین افرادی جایگاهشان دوزخ است. همانند فرعون که خداوند به حضرت موسی (ع) و هارون برادرش دستور می دهد به سوی او بروند چرا که فرعون طغیان کرده بود و ادعای خدایی می کرد. یک نکته این است که انسان طغیانگر می تواند دوباره به راه درست و صحیح برگردد.
گروه دوم افرادی که خدا ترس و متقی هستند و خود را از هوای نفس می رهانند. چنین افرادی جایگاهشان بهشت خواهد بود.

امام جمعه محترم شهر امام (ره) در ادامه به بیان صفاتی از متقین و مومنین که در حدیث امام باقر (ع) آمده است پرداخت و گفت: امام باقر (ع) می فرمایند: عده ای از کنار پیامبر (ص) رد شدند بعد از سلام حضرت از آن ها سوال کرد شما چه کسانی هستید؟ آنها جواب دادند ما مومنین هستیم. حضرت فرمود: علامت ایمان شما چیست؟ عرض کردند: به قضا و قدر الهی راضی هستیم و تسلیم امر پروردگاریم و سرانجام کارها را به خدا واگذار می کنیم. پیامبر (ص) فرمودند: عالمانی با حکمت هستند که نزدیک است از چنین حکمتی جزء انبیا شوند.

خطیب جمعه شهر امام(ره) در خطبه دوم بعد از حمد و ثنای الهی،  درود و سلام بر اهل بیت علیهم السلام و سفارش به رعایت تقوی چندین مساله را مورد توجه قرار داد:
وی با اشاره به درگذشت ناگهانی آیت الله هاشمی و خدماتی که وی به انقلاب و نظام‌ مقدس جمهوری اسلامی داشت افزود: آقای هاشمی را مقام معظم رهبری به بهترین وجه معرفی کردند که رفیق ۵۹ ساله حضرت آقا بود. و با وجود اختلاف نظرهای پیش آمده باز از مسیر انقلاب خارج نشد.
حجت الاسلام فیض الاسلام بیان داشت: افرادی که به تعبیر حضرت آقا خناسند، همانگونه که قبل از فوت هاشمی می خواستند ایشان را به خود نسبت دهند و او را از خود بدانند، بعد از رحلت هاشمی نیز در صدد بودند که چنین کنند و متاسفانه بعضی از فتنه گران با شعارهای فتنه برانگیز و بعضی از عالمان بی بصیرت همچون شیخ مخلوع از مرجعیت وقتی پیام تسلیت مینویسند، مقام معظم رهبری را به عمد از قلم می اندازد و به مردم تسلیت میگوید که جا داشت اول به رهبری معظم تسلیت داده شود. بحمدلله مردم ولایت مدار با بصیرتی که داشتند مشت محکمی به دهان فتنه گران زدند و ثابت کردند قدردان افرادی هستند که برای انقلاب زحمت کشیده اند.

امام جمعه شهر امام(ره) به نماز حضرت آیت الله خامنه ای بر پیکر آقای هاشمی اشاره کرد و بیان داشت: رهبری عظیم الشان در نماز میت از خدا میخواهد که آیت الله هاشمی را در گروه مجاهدین و منفقین فی سبیل الله قرار دهد.
وی در ادامه با یادآوری سالروز انتصاب مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران از طرف امام راحل در سال۵۸ این انتصاب را در کنار همه افتخاراتی که نصیب حضرت آقا شده است قرار داد و افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند: به امام عرض کردم که اماما نماز جمعه همچون شب قدر در ماه مبارک رمضان است.
خطیب جمعه شهر امام(ره) در ادامه به سالروز شهادت شهید نواب صفوی و همرزمانش را متذکر شد و گفت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری نواب اساس سخنش این بود که اسلام باید زنده شود. اسلام باید حکومت کند.

فیض الاسلام ادامه داد: نتیجه می گیریم هر کسی در راه اسلام قدمی بردارد نام او زنده خواهد ماند. مردم و همه مسئولین باید توجه کنند که فقط زنده نگه داشتن نام و یاد نواب و دیگر شهیدان کافی نیست. بلکه باید تفکر ناب نواب را زنده نگه داشت. نواب با بی حجابی و با بی بندباری و ظلم مبارزه کرد. که این راه را الان هم باید ادامه داد وگرنه در پیشگاه خداوند شرمنده خواهیم شد.

امام جمعه شهر امام (ره) در ادامه گفت: چرا در بعضی اداره ها و اماکن عمومی بی حجابی زیاد شده است؟ مقام معظم رهبری بارها به دولت مردان فرمودند: اول از خودتان شروع کنید. یک‌ مدیر میتواند به کارمند خانم بگوید با آرایش و وضع زننده سر کار نیاید. حضرت آقا به وزیر بهداشت در جلسه ای فرمودند: بنده از وضع بعضی دانشجویان دانشکده پزشکی و بعضی از پرستاران بیمارستان ها راضی نیستم. البته در این محیط ها زنان و دختران عفیفه و با حیا و حجاب هم بحمدلله زیاد است.
وی سالروز فرارشاه خائن را یادآور شد و بیان داشت: فرح در خاطراتش می نویسد: از ماه ها قبل من و محمدرضا از وحشت از اینکه مبادا به دست انقلابیون بیفتیم خواب راحت نداشتیم. نتیجه میگیرم که دشمن از انسان انقلابی هراس دارد. چرا مقام معظم رهبری می فرمایند «جوان انقلابی» «دانشگاه انقلابی» «قوه قضائیه انقلابی» ؟ چون دشمن از تفکر انقلابی می ترسد نه از جوان نه از دانشگاه یا قوه قضائیه. از انقلابی بودن هراس دارد.
فیض الاسلام به روز غزه نیز اشاره کرد و گفت: اگر این امت ها گرفتار ظلم شده اند یک علتش زمامداری و رهبری رهبران بی کفایت و بزدل آنها است .که امام راحل می فرمایند: بزرگترین مصیبت برای مسلمانان آن است که از سران دولت های منطقه نفس بر نمی آید.
خطیب جمعه شهر امام(ره) تصریح کرد: اسراییل غاصب و آمریکای مستکبر هیچ نفعی برای امت ها ندارند. و این باور را باید مردم داشته باشند. مگر همین اسراییل نبود که علی جمالی فشی آن جوان ورزشکار را از ترکیه به تل آویو دعوت میکند و به او آموزش می دهد تا دانشمندان ما را به شهادت برساند که اولین شهید هسته ای جناب مرحوم دکتر علیمحمدی بود پس نباید در مقابل ظلم مستکبرین ساکت باشیم.
۲۹دی ماه روز هوای پاک آخرین مناسبت برشمرده شده توسط فیض الاسلام بود که طی آن بیان داشت: مساله گرد و خاک را نباید سیاسی کرد. بلکه عوامل طبیعی و مصنوعی و صنعتی باعث چنین پدیده ای شده است اگر چه بعضی از مسئولین امر نیز در این مساله مقصر هستند.

امام جمعه شهر امام(ره) در آخر مشکل چهار راه آوج و عدم وجود امنیت برای مسافرین وهمشهریان عزیز در آنجا را متذکر شد و گفت: آقایان مسئول امر چاره ای برای این جاده و چهار راه بیندیشند تا در پیشگاه خداوند شرمنده نشوند.