به گزارش “دزفول امروز”، این هفته نیز همانند هفته های گذشته مردم ولایت مداربخش مرکزی دزفول نمازجمعه را با شکوه خاصی در مصلی(مسجد) امام حسن مجتبی(ع) شهر امام(ره) به امامت حجت الاسلام احمد فیض الاسلام امام جمعه این شهر اقامه کردند.

اموال و اولاد، عامل آزمایش الهی

امام جمعه شهر امام(ره) بعد از حمد و ثنای الهی، درود و سلام بر اهل بیت(ع) و سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوی الهی به آیه شریفه۹ سوره منافقون اشاره کرد که خداوند در این آیه به مومنین می فرماید: «یا ایها الذین آمنوا لاتلهکم اموالکم ولا اولادکم عن ذکر الله و من یفعل ذلک فاولئک هم الخاسرون» (ای کسانی که ایمان آورده اید اموال، اولاد و فرزندانتان شما را از ذکر و یاد الهی باز ندارد که اگر چنین شود، آن مومنین از زیانکاران خواهند بود.

حجت الاسلام فیض الاسلام بیان داشت: خداوند اموال و اولاد را مایه فتنه و آزمایش قرار داده و ۲عامل از عوامل غفلت از یاد خدا را اموال و اولاد دانسته است.

مسئولین در وقت نماز جلسه نگذارند

خطیب جمعه شهر امام(ره) گفت: یکی از مصادیق ذکر الله نماز می باشد و بهترین نمازها نمازی است که اول وقت اقامه شود. حضرت علی(ع) در سفارشی به مالک اشتر چنین می فرماید: «و صل الصلاه لوقتها المعجل» (نماز را در اول وقتش بخوان). این دستوری است که شامل حال همه مدیران و مسئولین می شود ‌که باید توجه کنند. جلسات، کمسیون ها و نشست های خود را در وقت نماز نداشته باشند.

وی در ادامه بیان کرد: حضرت محمد(ص) می فرمایند: نماز اول وقت سبب رضایت و خوشنودی پروردگار و آخر آن سبب آمرزش خواهد شد.

خطیب جمعه شهر امام(ره) با ذکر حدیثی از امام صادق(ع) درباره صفات و نشانه های اهل دین و افرادی که دم از حق میزنند سه صفت اهل دین و حقیقت را متذکر شد: اول اینکه نگاه به دوستان بکنند که چگونه افرادی هستند، دوم نگاه به نمازشان داشته باشند که چگونه نمازی است و سوم دقت کنند که در چه زمانی نمازشان را اقامه می کنند.

فیض الاسلام در پایان خطبه اول از خداوند متعال درخواست کرد که همگان را جزء نمازگزاران واقعی قرار بدهد.

«تقوا» سفارش همیشگی

امام جمعه شهرامام رحمت الله علیه در خطبه دوم نیز بعد از حمد و ثنای الهی همچون هر هفته خود و همه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی سفارش کرده و به چند مساله و موضوع اشاره نمود.

تجلیل از پرستاران و همسران و مادران شهدا

وی در ابتدا ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت و ابراز داشت: در بخش مرکزی بحمدالله پرستاران خوبی وجود دارد. طی همایش تجلیل از پرستاران در شهر شمس آباد که توسط واحد خواهران هیئت رزمندگان اسلام بخش مرکزی تدارک دیده شده بود از حدود ۹۰پرستار و همسران و مادران جانبازان عزیز تجلیل شد.

رسالت زینبی

خطیب جمعه شهر امام(ره) افزود: زینب کبری(س) که عقیله لقب دارد، به ما آموخت که در مصائب و مشکلات نباید احساسات، هیجانات و عواطف بر عقل غلبه کند و با دستهای بسته و در اوج مظلومیت هم میتوان مشت محکم به دهان طاغوت زد همانگونه که خود چنین کاری کرد. اگر کربلا ماندگار شد به خاطر خطبه های زینب کبری(س) و حفظ رسالتی است که بر دوش داشت و از تمام اسلام پاسداری و پرستاری کرد.

خانواده ها مراقب دختران خود باشند

فیض الاسلام(ره) اظهار نمود: مقام معظم رهبری میفرمایند: روز پرستار سالروز ولادت حضرت زینب(س) است، این هشدار به زنان ماست، نقش خودتان را پیدا کنید. عظمت زن بودن را در آمیختن حجب و حیا و عفت زنانه با عزت مسلمانانه و مومنانه درک کنید.

امام جمعه شهر امام(ره) خاطرنشان کرد: گاهی نوع پوشش و آرایش، تمام کرامت و عزت زن را زیر سوال می برد و خانواده ها باید نسبت به دختران حساسیت بیشتری داشته باشند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام بازوی قدرتمند رهبری

وی در ادامه سالروز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال۶۶ به فرمان امام راحل را یادآور شد و این مجمع را همانند بازوی قدرتمندی برای رهبری معظم معرفی کرد.

نیروی هوایی اولینهای انقلاب

خطیب جمعه شهر امام(ره)، ۱۹بهمن روز نیروی هوایی و سالروز همبستگی همافران با انقلاب اسلامی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این افتخار برای نیروی هوایی ارتش است که از اولین ها بودند که با امام بیعت کردند.

حفاظت اطلاعات سپاه، خنثی کننده نقشه های دشمن

فیض الاسلام روز حفاظت اطلاعات سپاه هم اشاره نمود: خیلی از نقشه های دشمن که نقش بر آب می شود، نتیجه زحمات سربازان گمنام حفاظت اطلاعات میباشد.

لزوم انقلاب عقیدتی

خطیب جمعه شهر امام(ره) با گرامیداشت فراررسیدن دهه فجر و یوم الله ۲۲بهمن این ایام را مظهر اقتدار و عزم ملی و نشان زنده بودن مردم تعریف کرد و تصریح نمود: آن چیزی که بر انقلاب ظاهری مقدم است، انقلاب، دگرگونی و تحول روحی و عقیدتی است، تا عقیده انسان به سمت راه درست و صحیح سوق داده نشود، هیچ انقلابی پیروز نخواهد شد.

تاریخ انقلاب را بخوانید

فیض الاسلام از جوانها خواست تاریخ انقلاب را بخوانند تا بدانند انقلاب چه برکاتی داشته و دارد.

ورود سگ و ایرانی ممنوع!!!

امام جمعه شهر امام(ره) ادامه داد: شهید نواب صفوی بعد از دانشگاه، در سال ۲۱ به استخدام شرکت نفت در می آید و به آبادان سفر می کند‌، نواب در آبادان می بند بر روی شیشه های رستوران های آمریکایی و انگلیسی نوشته شده است: «ورود سگ و ایرانی ممنوع است». در خاک ما، در وطن و مملکت ما، چنین توهین ها و جسارتها شد، همین ها مقدمه قیام نواب و یارانش بود.

محاکمه شاه ایران برای زیرگرفتن سگ آمریکایی

وی تاکید کرد: چه ننگی بالاتر از آن که امام(ره) فرمود: «دشمنان با کاپیتالاسیون کاری کردند که اگر راننده و آشپز آمریکایی مجتهد ما را بکشد، دولت ایران استحقاق محاکمه آنها را ندارد و اگر شاه ایران سگ آمریکایی را زیر بگیرد باید او را محاکمه کنند».

راز محبوب شدن مسئولین

خطیب جمعه شهر امام(ره) خطاب به مدیران و مسئولین گفت: اگر بخواهید عزیز و محترم باشید و عزیز بمانید، صفات امام را داشته باشید، همان صفاتی که امام زمان(ع) به سید ابوالحسن اصفهانی فرمود: اگر آن صفت را داشتی ما به تو کمک می کنیم، حضرت(عج) فرمودند: «رخص نفسک للناس» یعنی: خود را بالاتر از مردم ندان. اگر مدیری میز و صندلی و ریاست و پست و مقام را برمردم ترجیح دهد در کار خود موفق نخواهد شد و مبغوض آنها می شود.‌‌

دردی بر دردهای مردم نباشید

فیض الاسلام ادامه داد: صفت دوم این است که حضرت(عج) فرمودند: «اجعل مجلسک فی الدهلیز» یعنی: جایی بنشین و محلی باش که مردم تو را پیدا کنند یعنی نبودن یک مدیر و صاحب منصب در بین توده مردم دردی بر دردهای آنها اضافه نکند.

پشتیبانان انقلاب

امام جمعه شهر امام(ره) خاطرنشان کرد: امام(ره) مردم کوخ نشین را صاحب انقلاب می دانست و این باور را داشت که مردم پشتیبان انقلابند و همین مردم بودند که در مقابل توپ، تانک و مسلسل با مشتهای گره کرده ایستادند و پیروز شدند.

سگ زرد برادر شغال است

فیض الاسلام مسئله لغو ویزا از طرف ریس جمهور آمریکا را متذکر شد و توضیح داد: ترامپ با این دستوری که داد ثابت کرد که هیچ تفاوتی با اوباما ندارد و سگ‌ زرد برادر شغال است.

امام جمعه شهر امام تاکید کرد: امام راحل با بصیرتی که داشتن فرمود: «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» این برای همه زمانهاست که بدانیم خودمان باید مشکلات را برطرف کنیم و به خودباوری برسیم.

بعد از ۴۰سال جاده های دزفول هنوز ناامن است

وی نبود جاده های مناسب را از مشکلات بخش مرکزی دزفول دانست و بیان داشت: چرا باید طی چند سال اخیر حدود ۱۰نفر در جاده شهر شمس آباد به خاطر نبود دوربرگردان مناسب و نیز در جاده شهر امام(ره) به میانرود ۴۰نفر کشته شوند؟ آیا درست است که‌ بعد از ۴۰سال اداره راه مقصر شناخته شود؟ مگر در تصادفهای گذشته این تقصیر مشخص نشد؟

اگر مسئولین وجدان دارند به فکر خوزستان باشند

خطیب جمعه شهر امام(ره) پرسید: چرا مسئولین پایتخت نشین فکری به حال این مردم ولایت مدار خوزستان نمی کنند؟ خاک نفس ما را برید، جاده نامناسب جوانان ما را گرفت، آب را هم که خواهید برد. خوزستان دفتر چک‌نویس نیست که اشتباهات را در آن بنویسند و باقی بگذارند و بروند جای دیگر سرمایه گذاری و خدمت کنند. اگر مدیران و مسئولین امر وجدان دارند به فکر خوزستان باشند. اگر با بی تدبیری و عدم مدیریت صحیح شاهد تصادفای دیگری باشیم، بدانند در خون آنها شریکند.

اعتبار مطربی به جای بودجه حفاظت از جان مردم

فیض الاسلام اذعان نمود: آیا برای جان و خون مردم‌ بودجه و اعتبار نیست ولی برای موسیقی و مطربی بودجه و اعتبار هست؟ از نماینده شهرستان می خواهیم فکری به حال این مردم بکند.