با محرومیت لیونل مسی، یک بار دیگر هواداران آرژانتین نگران عدم صعود این تیم به روسیه خواهند بود چرا که بامداد امروز به بولیوی قعرنشین باختند.​​​​​​​

 

به گزارش تابناک ورزشی، در آستانه دیدار آرژاتین و بولیوی، خبر محرومیت ۴ جلسه ای لیونل مسی منتشر شد تا اردوی آلبی سلسلته در شوک بزرگی فرو رود.

 

به علت توهین به کادر داوری دیدار برابر شیلی، مسی ۴ جلسه محروم شد تا در حساس ترین برهه آرژانتین در رقابت های مقدماتی، دست بائوسا از بهترین ستاره خود کوتاه بماند.

در سالهای اخیر علیرغم انتقادهای فراوانی که از عملکرد مسی در عرصه ملی شده ، او نقش غیرقابل انکاری در نتایج تیم ملی کشورش داشته و آرژانتین تنها با کاپیتانی مسی خوب نتیجه می گیرد.

 

شکست ۰-۳ برابر برزیل، تنها دیداری بود که آرژانتین علیرغم حضور مسی شکست خورده و در ۶ دیدار آخری که مسی در ترکیب تیمش غایب بوده، آنها تنها موفق شدند در سال ۲۰۱۵ کلمبیا را مغلوب کنند و در دیگر دیدارها توفیقی نداشته اند.

آمار اسفناک آرژانتین بدون لیونل مسی

 

 به عبارت دیگر، در ۸۵ درصد دیدارهایی که مسی در ترکیب تیم ملی کشورش به میدان نرفته، پیروزی حاصل کار آرژانتین نبوده است.در ۱۳ دیدار رقابت های مقدماتی جام جهانی، در ۶ دیداری که مسی در میدان حاضر بوده، آرژانتین ۵ پیروزی به دست آورده و یک بار نیز مغلوب شده است.

 

اما در ۷ دیدار دیگر، ۴ تساوی، ۲ شکست و تنها ۱ پیروزی برای شاگردان بائوسا به دست آمده است.این آمار بیانگر آن است که علیرغم انتقادهای فراوانی که از مسی شده است، نقش او در نتایج آلبی سلسته در سالهای اخیر غیرقابل انکار بوده و حالا و بعد از ۴ جلسه محرومیت او، یک بار دیگر کابوس از دست دادن روسیه به ذهن هواداران این تیم خطور کرده است.

 

بولیوی، اروگوئه، ونزوئلا و پرو، دیدارهایی است که مسی از دست داد و او تنها در آخرین مسابقه برابر اکوادور شانس بازی کردن خواهد داشت.البته هواداران و فدراسیون آرژانتین امیدوارند تا با درخواست تجدید نظر، جلسات محرومیت ستاره شماره ۱۰ کاهش یابد.منبع : تابناک