به گزارش “دزفول امروز”، گروه جهادی ربیون شهرستان قم به منظور محرومیت زدایی شهر محروم حمزه از توابع شهرستان دزفول در این منطقه حاضر شده است.

بسیجیان این گروه جهادی همراه با حجت الاسلام احمد پناهیان از مبلغین کشوری مسیر چندصد کیلومتری قم به دزفول را طی کردند تا نه تنها منازل محرومین بلکه خانه ی ایمان خود را بسازند.

با اطلاع از حضور این جوانان جهادگر پس از طی مسافت ۲۵کیلومتر به شهر حمزه از توابع دهستان ماهوربرنجی بخش محروم سردشت شهرستان دزفول رفتیم.

در حاشیه ی این بازدید با فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج دزفول که با حمایت خود مسیر خدمت این جوانان انقلابی را هموار کرده بود به گفتگو نشستیم.

چکیده ی گفتگوی اختصاصی خبرنگار دزفول امروز با سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد را در ادامه با هم مرور می کنیم.

هدف از اجرای اردوهای جهادی چیست؟

در راستای خدمت رسانی به محرومین و اجرایی کردن منویات رهبر انقلاب در خصوص رسیدگی و دستگیری از محرومین، عزیزان بسیجی از اقصی نقاط کشور در اردوهای جهادی سامان دهی شده و به مناطق محروم اعزام می شوند.

خدمت به محرومین چه تاثیراتی دارد؟
مستضعفین همان گونه که امام راحل فرمودند ذخایر انقلاب هستند و قطعا رسیدگی به ایشان می تواند سبب دلگرمی، دلجویی و دستگیری از افراد نیازمند شود و یک رضایتمندی را درسطح جامعه شاهد باشیم.

هم اکنون شاهد حضور بسیجیان جهادگر در این منطقه هستیم، این حضور را چگونه ارزیابی می کنید؟
گروهی که ما امروز در خدمتشان هستیم، عزیزانی هستند که بذل محبت نموده و از شهرستان قم به دیار ما تشریف آورده اند.

این بسیجیان در زمینه ی محرومیت زادیی و اقدامات فرهنگی فعال هستند و ما هم ان شاء الله بتوانیم با حمایت و پشتیبانی از ایشان قدمی را در بهسازی فضای منطقه داشته باشیم.

راه حل پیشنهادی شما برای برطرف شدن مشکلات مناطق محروم چیست؟

باید همه دست به دست هم داده و با روحیه ی جهادی همت کنیم تا بتوانیم بخشی از محرومیت های فراوان منطقه ی شهر حمزه و دیگر مناطق را در عرصه های فرهنگی و عمرانی برطرف کنیم.

لطفا توضیحاتی هم پیرامون پروژه ی در دست ساخت ارائه دهید.

این منزل در حال ساخت متعلق به خانواده ای محروم است و همان گونه که ملاحظه می کنید مرحله ی پی ریزی اش انجام پذیرفته ولی به واسطه ی عدم امکانات و تمکن مالی صاحب آن بصورت نیمه کاره رها شده بود.
عزیزانی که از استان قم تشریف آوردند با همتی مثال زدنی در قالب یک کار جهادی در چند روزی که حضور داشته اند توانستند پیشرفت قابل قبولی را به دست بیاورند.

صحبت پایانی خود را بیان کنید

ان شاء الله که بتوانیم در مدتی که این عزیزان حضور دارند پروژه را به مرحله ی بهره برداری برسانند تا سرپناهی برای این خانواده ی محروم باشد.

از خدمات صادقانه ی این جوانان انقلابی تشکر می کنم و برای ایشان آرزوی توفیق در راه خدمت گذاری به محرومین را دارم.

همچنین پس از گفتگو با فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج دزفول سراغ حسین‌قلی غیاثی مالک باصفای این خانه رفتیم و از او خواستیم حرف دل خود با این بسیجیان جهادگر را بیان کند.‌

حسین‌قلی در پاسخ گفت: حاضرم جانم را فدای این عزیزان کنم و به ایشان افتخار می نمایم که بدین صورت خدمت کرده و به داد ما محرومین می رسند.