به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، مهدی اسماعیلی راد گفت: در ادامه جلسات با مسئولان حوزه خدمات شهری شهرداری تهران، روز دوشنبه هفتم فروردین ماه جلسه‌ای با کارگروه ترافیک و عمران شهرداری برگزار شد که نتایج مثبتی به همراه داشت.

معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: در این جلسه موضوع افزایش تعداد پارکینگ‌های ناشران مطرح و مقرر شد تعداد پارکینگ‌های ناشران به دو برابر سال گذشته افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه جانمایی نهایی برخی از مشاغل شهری اعم از غرفه‌های شرکت پست، غرفه شهروند و فروشگاه‌های مواد خوراکی مشخص شد. همچنین در این جلسه مقرر شد فروشگاه شهروند مستقر در شهر آفتاب قبل از آغاز نمایشگاه کتاب کار خود را آغاز کند تا افرادی که در شهر آفتاب فعالیت دارند، مایحتاج خود را تامین کنند.

اسماعیلی راد همچنین از ورود اولین محموله کتاب‌های خارجی به نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: اولین محموله کتاب‌های خارجی از کشور لبنان روز گذشته وارد شهر آفتاب شد. این محموله بیشتر شامل کتاب‌های عربی است که از سوی ناشران لبنانی به تهران ارسال شده است.

وی ادامه داد: همچنین در پی مذاکرات با گمرک جمهوری اسلامی ایران مقرر شد گمرک مستقلی به نمایشگاه کتاب تهران جهت ورود محموله‎های کتاب اختصاص پیدا کند.

بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس