به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین میرمعزی با اشاره به اینکه ایجاد نظام جامع پژوهشی یکی از طرح‌های نظام واره حوزه است، اظهار کرد: پیش‌نویس طرح جامع نظام پژوهشی حوزه از سوی معاونت پژوهش حوزه تهیه شده و در حال تکمیل است.

وی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت پژوهش حوزه را ورود به بحث نظام آموزش پژوهش‌محور عنوان کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به دنبال تحقق این مسأله هستیم که از ابتدای ورود طلبه به نظام آموزشی حوزه تا انتهای درس خارج، امر پژوهش همراه با نظام آموزش باشد.

معاون پژوهش حوزه همچنین از محول شدن طراحی مرکز مطالعات راهبردی حوزه به این معاونت خبر داد و گفت: این طرح مورد تاکید مقام معظم رهبری در دست تهیه است و پیش‌نویس آن تدوین و نظرات متخصصین امر گردآوری شده و در شورای طرح و برنامه بررسی می‌شود.

میرمعزی با بیان اینکه تعداد انجمن‌های علمی حوزه افزایش خواهد یافت، گفت: در حال حاضر ۱۹ انجمن علمی فعال هستند اما تعدادی از رشته‌ها فاقد انجمن هستند و ان‌شاءالله انجمن‌های علمی این رشته‌ها را در آینده تشکیل خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از نظر محتوا، طرح‌هایی در دست اقدام است تا بتوانیم انجمن‌های علمی را به سمت نیازهای ضروری جامعه سوق دهیم تا بازوی قوی برای نظام جمهوری اسلامی و پشتیبان نظری مقام معظم رهبری و این نظام مقدس باشند.

انتهای پیام/۲۲۵۸/کمنبع:خبرگزاری فارس