به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، اجرای آکاپلا آثاری از موسیقی سوئدی از ۱۸۷۲تا کنون، موسیقی اروپا و موسیقی مذهبی رپرتوار اجرای این کنسرت را تشکل می‌دهد. موسسه آرتاسام به مدیریت عادله زمانی در زمینه برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری فعالیت‌های خود را از سال گذشته آغاز کرده است.

سلسله رویدادهای «سفرهای آوازی» با هدف تبادل هنری و فرهنگی مابین گروه‌های کرال ایران و دنیا، از سال گذشته با سفر آوازی ایران آلمان آغاز شد. در این پروژه گروه کر مجلسی  Piteå از دانشگاه Luleå سوئد به ایران خواهند آمد تا به اجرای موسیقی کرال آکاپلا  از دوره رومانتیک تا فولک اروپا و سوئدی بپردازند.

گروه کر مجلسی Piteå  با ۳۰ خواننده کر، به رهبری اریک وستبرگ فعالیت اش را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده است. این گروه کر آثاری از آهنگسازانی مانند Alfvén, Bach Brahms, Eriksson, Mendelssohn, Vaughan Williams, Rautavaara Sandström و تعداد زیادی دانشجویان آهنگسازی دانشگاه اجرا کرده است.

همچنین در سال ۲۰۰۹، با همکاری Wilhelm Peterson_Berger  و آنسامیل آوازی اریک وستبرگ، مجموعه با  کمپانی Naxos منتشر کرد. گروه کر مجلسی بیش از ۲۰ تور بین المللی در اروپا، اسیا، آمریکا و برزیل داشته است.

کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» روز شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس