به گزارش “دزفول امروز”، نمازجمعه این هفته با حضور فرماندهی و پرنسل تیپ۲۹۲ زرهی، پشتیبانی منطقه۶ جنوب و پایگاه چهارم شکاری دزفول و نیروهای نظامی و مسئولین و مردم و ولایت مدار، به امامت سیدمحمدعلی قاضی در مصلای امام علی(ع) این شهرستان اقامه شد.

دعوت به تقوا و تبیین سبک زندگی دینی از منظر کلام الهی

خطیب جمعه دزفول در خطبه اول ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: تقوا وخداترسی موجب رضایت حضرت باری تعالی است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی در ادامه به تبیین سبک زندگی دینی از منظر آیاتی از سوره نحل قرآن کریم پرداخت و اظهار داشت: خدای متعال به مردان و زنان مومنی که در دنیا عمل صالح دارند حیات طیبه می بخشد.

امام جمعه دزفول افزود: حیات طیبه حیاتی است که خداوند متعال به بنده مومن قدرت تشخیص حق از باطل را می دهد و به همین دلیل است که انسان مومن دلبسته دنیا نیست.

وی تصریح کرد: ثمره اعمال نیک در دنیا، رسیدن به پاداش الهی در آخرت می باشد.

دشمن در صدد القای “ما نمی‌توانیم” به ماست

خطیب جمعه دزفول در خطبه دوم با اشاره به بیانات مهم وکلیدی امام خامنه ای طی دیدار نوروزی مسئولان و فرماندهان نظامی ابراز داشت: تمام برنامه دشمن بر محور القای “ما نمی توانیم” است و دشمن در تلاش است مسئولان کشورمان به این باور برسند که بدون او نمی توان مشکلات را حل کرد.

مگر غربیها چه دارند که ملت ایران ندارد؟

قاضی دزفولی اذعان نمود: آن چنان هجمه فرهنگی دشمن زیاد است که می خواهد با این القائات ملت را وابسته خود کند، مگر غربیها چه دارند که ملت ایران ندارد.

خوزستان به تنهایی می تواند غذای ۲۵۰ میلیون نفر را تامین کند

امام جمعه دزفول تاکید کرد: کشور ما از نظر منابع، معادن، شرایط اقتصادی، دسترسی به دریاها و آبهای آزاد و زیرساخت ها یکی از کشورهای غنی جهان است بطوری که طبق نظر کارشناسان کشاورزی خوزستان به تنهایی می تواند غذای ۲۵۰ میلیون نفر را تامین کند.

جوانان کشورمان دردو دهه اخیر بسیار خوش درخشیدند

وی اضافه کرد: از نظر نیروی انسانی و تحصیل کرده جوان نیز کشور ما بسیار غنی است و هیچ کمبودی ندارد. ایران سرمایه ۳۳ میلیون نیروی جوان دارد که این جوانان توانسته اند که در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی همچون دوران دفاع مقدس و برغم حمایت تمام قدرت های بزرگ از صدام افلقی، مقاومت کنند و در برابر دشمن یک وجب از خاک کشور را به هدر ندهند.

ایران جزء هشت کشور برتر علمی جهان

خطیب جمعه دزفول تشریح کرد: در زمینه پیشرفت های علمی و فناوری، نانو، هسته ای، دفاعی و موشکی نیز جوانان کشورمان در دو دهه اخیر بسیار خوش درخشیدند و با شتاب علمی خود به جایی رسیدند که در لیست هشت کشور اول جهان در برخی موارد قرار بگیرند.

انتقاد از عدم بکارگیری نیروهای کارآمد، انقلابی و شجاع

قاضی دزفولی درفرازی دیگر ازخطبه های نماز با انتقاد از عدم بکارگیری نیروهای کارآمد ، انقلابی و شجاع گفت: بعضی ازمسئولین توانمندیهای داخلی را باورندارندسخن از اقتصاد مقاومتی وتولید داخلی می گویند ولی در عمل انجام نمی دهند. وبه مدیرانی که انگیزه ندارندوبدنیال حفظ وضع موجود هستند تکیه می کنند.

جنگ اقتصادی افسر خاص خود را می طلبد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: جنگ اقتصادی افسر خاص خود را می طلبد و باید انقلابی و جهادی عمل کرد.

وی توضیح داد: مسئولان باید با مردم همراه باشند و نتیجه آن پیشرفت کشور خواهد بود.

آقازاده ها بین مردم و مسئولان فاصله انداخته است

خطیب جمعه دزفول همچنین با انتقاد از پدیده آقازاده ها در کشور اظهار نمود: پدیده آقازاده ها بین مردم و مسئولان فاصله انداخته است زیرا مردم به راحتی فشار و مشکلات اقتصادی را تحمل می کنند ولی تبعیض را نمی پذیرند، اگر بیکاری در کشور وجود دارد آقازاده ها نباید از این امر مستثنی باشند.

قاضی دزفولی افزود: عدم رونق تولید داخلی با بیکاری، اعتیاد و مشکلات خانوادگی برابر است که دشمن به دنبال همین است تا کانون خانواده را با این مشکلات مواجه کند.

مسئولان مشکلات شهرک های صنعتی دزفول را حل کنند

امام جمعه دزفول در ادامه راه اندازی واحدهای تولیدی را یکی از راهکارهای رونق اقتصادی عنوان کرد و گفت: شهرک های صنعتی دزفول یا در حال تعطیلی و یا در حال نیمه تعطیل بوده و با مشکلات زیادی روبرو هستند که براحتی قابل حل است و مسئولان باید تلاش بیشتری برای حل مشکلات این واحدهای تولیدی داشته باشند تا شاهد اشتغال جوانان باشیم.

تبیین وضعیت انتخابات در کشور

وی وضعیت انتخابات در کشور را یادآور شد و ابراز داشت: کشور وارد فضای انتخابات شده است لذا باید فضایی سالم در کشور ایجاد شود و در انتخابات دقت شود و افرادی که در عمل اصل نظام را قبول ندارند ولی با ظاهرسازی سعی در جلب رضایت مردم دارند انتخاب نشوند.

خطیب جمعه دزفول رجل سیاسی بودن و مدیر و مدبر بودن را از دیگر خصوصیات نامزدها دانست و اذعان نمود: مسئولان باید سعه صدر داشته و انتقاد پذیر باشند تا بتوانند مشکلات را حل کنند.

قاضی دزفولی در فرازی دیگر با محکوم کردن سیاست های تروریستی دولت ترامپ در منطقه تصریح کرد: ترامپ یکی از آشفته ترین دولت های آمریکاست که شعار مبارزه با تروریست سر می دهد ولی در عمل با پرتاب موشک به سوریه از داعش و صهیونیست ها حمایت می نماید.

گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

امام جمعه دزفول با گرامیداشت ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی اذعان نمود: ارتش قدرتمند و مکتبی امروز در کنار دیگر نیروهای مسلح و بسیج و سپاه حافظ امنیت کشور هستند.

تجلیل از معتکفین و دست اندرکاران آن

وی در پایان از معتکفین و برگزار کنندگان آئین معنوی اعتکاف در سطح شهرستان به خصوص حضور معنوی جوانان در این مراسم ونیز حرکت زیبای نیروی انتظامی در پذیرایی از معتکفین یکی از مساجد دزفول تقدیر کرد.