به گزارش “دزفول امروز”، وجود مزارهای مطهر شهدای گمنام در اماکن عمومی نظیر دانشگاه ها تاثیرات فرهنگی چشمگیری بر این فضاها دارد.

به گواه قرآن شهدا زنده اند و شاهد حقایق عالمند و به دیگران نیز حیات می بخشند، این حقیقتی است که مزار شهدا را از یک تکه سنگ به مغناطیس معنویت بدل می کند.

دانشجویان انقلابی دانشگاه پیام نور دزفول هم مدتی است سودای خاکسپاری شهدای گمنام در دانشگاهشان را در سر می پرورانند تا محیط علم آموزیشان را به نور معرفت روشن ساخته و پیام انسانیت را از ایشان بیاموزند.

سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از تمایل بسیج دانشجویی برای تدفین و به خاکسپاری شهدای گمنام در این دانشگاه خبر داد.

رضا جعفری گفت: در جلسه ی شورای فرهنگی دانشگاه درخواست تدفین و به خاکسپاری شهدای گمنام در دانشگاه پیام نور را به دکتر رضا یوسفی حاجی آباد ریاست دانشگاه ارائه نمودیم.

وی افزود: ریاست دانشگاه با اصل درخواست و تدفین شهدا موافقت نمود ولی اذعان داشت: در نیمه ی نخست سال ۱۳۹۶ فعالیت های عمرانی دانشگاه در برنامه می باشد و باید جانمایی مکان تدفین صورت گیرد.

سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ادامه داد: ان شاء الله در نیمه ی دوم سال خاک سپاری شهدای گمنام در دست پیگیری و اقدام قرار خواهد گرفت.

جعفری ابراز امیدواری کرد که با همت و پیگیری های لازم، به فضل الهی میزبان شهدای گمنام و یادگاران دفاع مقدس در این دانشگاه باشیم.

وی همچنین هدف از این درخواست را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیز ارج نهادن به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس بیان نمود.

حال باید دید که عطش دانشگاهیان پیام نور در سال ۱۳۹۶ به نتیجه ی مطلوب خواهد رسید یا همچنان باید چشم به راه قهرمانان وطن باشند.

ماه گذشته پیکر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس در آموزشگاه شهید مهدی باکری شهرستان دزفول با استقبال چشمگیر مردم شهیدپرور این شهر به خاک سپرده شد.