مجتبی رئیسی دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: کلیه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باید سیاسی‌های خود را مبتنی بر تقویت تولید داخلی و ایجاد اشتغال در کشور برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های گذشته در حوزه اقتصادی سیاسی‌های اعمالی با سیاسی‌های اعلامی تفاوت داشته است. علی‌رغم نامگذاری سال‌های اخیر و تاکید رهبر انقلاب بر اقتصادی مقاومتی، واردات بی‌رویه و بهره‌های بانکی ضربات مهلکی بر واحدهای تولیدی ایرانی وارد کرده است که نتیجه آن بیکاری نیروی شاغل ایرانی بوده است.

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: به ازاء هر یک میلیون دلار واردات، ۱۰۰ هزار نیروی کار داخلی بیکار می‌شود که با بی‌برنامگی در واردات و نیز قاچاق کالا، در سال‌های اخیر صدها هزار نیروی کار جوان ایرانی از کار بیکار شده اند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی بیان داشت: سیاسی‌های اعمال شده بایستی با سیاسی‌های اعلام شده منطبق گردد. تعرفه‌های گمرکی، مبارزه با قاچاق، ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی، حمایت بانک‌ها از واحدهای تولیدی و الزام دیگر دستگاه‌ها و ارگان‌های غیر دولتی نظیر شهرداری‌ها به حمایت از تولید و ایجاد اشتغال از آن جمله‌اند.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس