محمدحسین غیبی دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ضمن اشاره به اهمیت شعار سال مبنی بر اشتغال و تولید، تصریح کرد: امروز مشکل معیشت و اقتصادی مهمترین مسئله عموم مردم است. در دنیایی که بسیاری رهبران جهان مردم را درک نمی‌کنند و با مردم خود فاصله دارند، رهبر ما درد مردم را می‌فهمند و از مسئولین می‌خواهد به فکر حل مشکلات مردم باشند.

این فعال دانشجویی گفت: با وجود اینکه دولت با شعار حل مشکلات اقتصادی پا به عرصه گذاشت، بعد از چهار سال نه تنها وضعیت اقتصادی بهتر نشد، بلکه وضعیت بسیار نا امید کننده‌ای ایجاد کرده است.

غیبی خاطر نشان کرد: این عملکرد دولت باعث شده تا باز هم رهبر انقلاب حل مشکلات اقتصادی را مهمترین اولویت جامعه و دولت بداند.

سال گذشته که ایشان شعار سال را «اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل» قرار دادند، دولت به سراغ خارجی‌ها رفته و مدعی هستند که اقتصادی مقاومتی یعنی جذب سرمایه گذار خارجی.

دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت اظهار داشت: این درک غلط دولت از «اقتصادی مقاومتی» باعث شد تا رهبر انقلاب برای روشن شدن اذهان و فهماندن معنای درست اقتصادی مقاومتی به دولت، سال ۹۶ را سال «اقتصادی مقاومتی، تولید و اشتغال» نام گذاری نماید.

غیبی بیان داشت: این یعنی رهبر انقلاب که جایگاه مدیریت استراتژیک کشور را دارد، برنامه عملیاتی هم ارائه می‌کند و به ما و دولت می‌گوید برای تحقق یک اقتصادی مقاوم باید از مسیر تقویت تولید داخلی و اشتغال جوانان به هدف رسید.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس