به گزارش “دزفول امروز”، فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول از راه اندازی و کلنگ زنی شش پروژه ی بزرگ در این شهرستان با حضور رئیس جمهور یا معاون وی خبر داد.

حبیب اله آصفی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز به تعریف این پروژه های تولیدی پرداخت که مشروح آن در ادامه پیشکش شما گرامیان می شود:

حضور رئیس جمهور یا معاون اولش در دزفول

فرماندار دزفول گفت: ان شاء الله هفته ی آینده رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور به دزفول می آیند و فکر می کنم حدود یک روز در این شهر حضور داشته باشند.

حبیب اله آصفی افزود: تعدادی از وزیران، استاندار خوزستان و نماینده ی مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی از دیگر مسئولین حاضر در برنامه ی افتتاحیه خواهند بود.

وی اذعان کرد: سه پروژه ی افتتاح و راه اندازی و نیز سه پروژه ی کلنگ زنی در محدوده ی شهرستان دزفول در برنامه ی کاری وی می باشد.

افتتاح فاز اول کارخانه فولاد

فرماندار دزفول ادامه داد: فاز اول کارخانه ی فولاد دزفول با تولید ۵۰۰ هزار تن فولاد که حدود یک ماه می شود تولید آزمایشی خود را شروع نموده افتتاح رسمی خواهد شد.

توسعه کارخانه های روغن و قارچ

آصفی توسعه ی خط ۲۵۰ به ۵۰۰ تنی روغن ساعی دزفول و کارخانه ی بستر کشت قارچ به ظرفیت ۶۰ هزار تن در مجتمع قارچ اسلامی دزفول را دومین و سومین پروژه های افتتاحیه عنوان کرد.

کلنگ‌زنی پالایشگاه دزفول

وی پالایشگاه دزفول را با استخراج ۱۵۰ هزار بشکه در روز که ۱۰ الی ۱۲ فرآورده ی نفتی تولید می کند را اولین پروژه ی مشمول کلنگ زنی معرفی نمود.

فرماندار دزفول در تشریح این پروژه اظهار داشت: پالایشگاه دزفول حائز دانش اروپایی و استانداردهای زیست محیطی اسکاندیناوی می باشد.

آصفی اضافه کرد: سرمایه گذار پروژه فردی ایرانی و دانمارکی می باشد که ان شاء الله ظرف سه سال به ساخت پالایشگاه اقدام خواهد نمود.

وی کار آفرینی و اشتغال پالایشگاه را بیش از ۲۸۰۰ نفر بیان کرد که بالای ۱۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در آن شاغل خواهند گردید.

فرماندار دزفول در توصیف دانش فنی این خط تولید خاطر نشان کرد: آخرین ورژن دانش پالایش جهان در این پالایشگاه لحاظ شده است.

نیروگاه سیکل ترکیبی

آصفی نیروگاه هزار مگاواتی سیکل ترکیبی در کنار شهر حمزه واقع در دهستان ماهوربرنجی بخش سردشت و ۲۵ کیلومتری شرق شهر دزفول را دومین پروژه ی کلنگ زنی برشمرد.

وی ابراز داشت: ساخت این نیروگاه دو سال و نیم طول خواهد کشید و در پی آن بیش از ۸۰۰ نفر جویای کار مشغول به کار خواهند شد.

فرماندار دزفول سرمایه گذاری پروژه ی فوق را ۲۶۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود که مجوزهای مربوطه و دیگر امور صورت گرفته و در انتظار کلنگ زنی به سر می برد.

بزرگترین مجتمع تولید ماهیان خاویاری خاورمیانه

آصفی سومین پروژه ی کلنگ زنی را بزرگترین مجتمع تولید ماهیان خاویاری خاورمیانه اعلام کرد که در کل کشورهای خاورمیانه نظیری ندارد.

وی مساحت مجتمع را ۴۸ و نیم هکتار عنوان نمود که در بخش مرکزی شهرستان دزفول و کنار روستای شوهان واقع است و به تولید چهار هزار تن ماهیان خاویاری و دیگر ماهیان می پردازد.

فرماندار دزفول سرمایه گذاری این پروژه را نیز از طریق بخش خصوصی اعلام نمود که هیچ مشکلی برای تامین منابع آن وجود ندارد.

آصفی در خصوص ظرفیت به کار گیری نیرو در این مجتمع تولیدی نیز تصریح کرد: ۲۰۰ نفر در پروژه ی فوق جذب و مشغول به کار خواهند شد.