به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل و معاونان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، خودباوری را یکی از لازمه‌های توسعه تولید و اشتغال در کشور دانست و اظهار داشت: یکی از دلایل پایین آمدن کیفیت محصولات، عدم اعتماد به توانایی‌های داخلی توسط تولیدکنندگان است.

وی با اشاره به اینکه اگر این باور به همراه تعهد در تولیدکنندگان به صورت مناسب وجود داشته باشد، زمینه رشد اقتصادی کشور فراهم می‌شود، افزود: سودمحور نبودن نیز یکی از لازمه‌های بهبود وضعیت تولید در کشور است.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: متأسفانه اکنون در جامعه ما سود بیشتر در فعالیت‌های اقتصادی به یک فرهنگ تبدیل شده و بسیاری از افراد در فعالیت‌های اقتصادی سود بیشتر را ملاک قرار می‌دهند و کاری به نیاز جامعه ندارند.

ناصری با اشاره به اینکه بیان این موضوع به معنای آن نیست که کارها نباید اصلا سود داشته باشد، تصریح کرد: فعالیت‌های اقتصادی ما باید مبتنی بر نیاز جامعه باشد و با کیفیت خوب محصولات، از فروش بیشتر سود کنیم نه اینکه سودمان را با قیمت بالا و کیفیت پایین تنظیم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مسؤولیت‌پذیری در قبال خدا و مردم یکی دیگر از مسائلی است که باید در زمینه تولید مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بر لزوم حذف تشریفات بی‌جا از فعالیت‌های اقتصادی تأکید کرد و بیان داشت: لازم است یک گروه‌ کارشناسی و بازرسی متشکل از افراد کارشناس و متخصص تشکیل شود و این گروه‌ها به بررسی نقاط ضعف و قوت کارخانه‌ها و تولیدی‌ها پرداخته و راهکارهای بهبود فعالیت را به آنها ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد این گروه‌ها نباید جریمه یا تعطیلی واحدهای تولیدی باشد، تأکید کرد: امسال در صورتی که روی تولید و کیفیت آن سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد و فعالان اقتصادی هم نسبت به افزایش کیفیت و پایین آمدن قیمت تمام شده توجه داشته باشند، زمینه افزایش تولید و اشتغال به خوبی فراهم می‌شود.

امام جمعه یزد بیان کرد: اگر بخواهیم جنس خارجی به کشور وارد نشود، تولیدی به درد ما می‌خورد که کیفیت لازم را داشته باشد و با قیمت مناسب رضایت مردم را جلب کنند.

انتهای پیام/چمنبع:خبرگزاری فارس