تیم ملی فوتبال برزیل بعد از نزدیک به ۷ سال دوباره در صدر رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال ایستاد.

به گزارش تابناک ورزشی، رنکینگ رسمی فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا پنجشنبه هفته آینده به صورت رسمی از سوی سایت این فدراسیون در حالی اعلام خواهد شد که تیم ملی فوتبال برزیل بعد از حدود ۷ سال دوباره به صدر جدول رنکینگ اعلامی بازخواهد گشت.

برزیلی‌ها که شب گذشته صعودشان به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مسجل شد آخرین بار در رنکینگ اعلامی از سوی فیفا در جولای ۲۰۱۰ صدرنشین بودند و پس از آن طی این سالها دیگر هرگز رنگ صدرنشینی را ندیدند.

عراق مانع پروازایران در رنکینگ فیفا شد/بازگشت برزیل به صدر پس از۷سال

از سوی دیگر و با پایان رقابت های ملی و دوستانه در ماه جاری میلادی در روز های فیفادی، تیم ملی فوتبال ایران با کسب دو پیروزی ارزشمند مقابل تیم های ملی قطر و چین از سری رقابت‌های مقدماتی جام جهانی روسیه ضمن پررنگ کردن بخت صعودش به جام جهانی پس از ۳ ماه غیبت در جمع ۳۰ تیم برتر جهان دوباره به جمع این تیم‌ها بازگشته و در رنکینگ ماه جاری که هفته آینده اعلام می‌شود با امتیاز ۸۲۰ در رده ۲۸ این رنکینگ قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که اگر شاگردان کی‌روش موفق می‌شدند در دیدار تدارکاتی مقابل عراق در تهران به پیروزی برسند با ۸۴۰ امتیاز در رده ۲۶ رنکینگ فیفا قرار می‌گرفتند که به این ترتیب بعد از رده ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ برای تیم ملی، این رتبه می‌توانست برای کشورمان طی این سال‌ها بهترین رتبه رنکینگ در فیفا به شمار برود.

البته تیم ملی ایران از لحاظ امتیازی در حال حاضر به خاطر یکسان بودن امتیازات ۴ تیم یعنی ایرلند شمالی و ایرلند و همچنین اسلواکی و امریکا از لحاظ امتیازی بیست و ششمین تیم جهان از این لحاظ محسوب می‌شود اما فیفا ضمن یکسان قرار دادن رتبه تیم های هم‌امتیاز، تیم بعدی را با ۲ رده اختلاف محسوب می‌کندمنبع : تابناک