به گزارش “دزفول امروز” بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۶ فاز نخست خط تولید روغن های خوراکی فربست دزفول با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

در این آیین افزون بر دکتر اسحاق جهانگیری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر جهاد کشاورزی، استاندار خوزستان و نیز چندین تن از مسئولان استانی و محلی شرکت جستند.

مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره ی این شرکت در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز گفت: طرح فوق با صرف اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال بوسیله ی بخش خصوصی به مرحله ی نهایی بهره برداری و تولید رسید.

عبدالرحیم گلستانی افزود: فاز نخست این خط تولید ۶۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و بیش از ۲ هزار نفر اشتغال غیر مستقیم خواهد داشت.

وی در ادامه ظرفیت تولید روزانه ی روغن خوراکی در شرکت روغن خوراکی فربست دزفول را طی فاز نخست این مرکز، ۳۰۰ تن اعلام نمود.

مدیر و سرمایه گذار این کارخانه اضافه کرد: مقرر گردیده فاز دوم طرح توسعه ی کارخانه ی روغن نباتی دزفول، تیرماه سال جاری با ظرفیت تولید روزانه ی ۵۰۰ تن روغن افتتاح شود.

گلستانی در پایان این گفتگو به خبرنگار ما اعلام نمود: برای بهره برداری از دو فاز مذکور بالغ بر هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.