به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی شب گذشته در یادواره شهید حسین املاکی در مسجد جامع این شهرستان با بیان اینکه حسین املاکی یک انسان کمال یافته محبوب بود، اظهار کرد: شهید املاکی در اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکرد خود یک انسان محبوب خدا و اهل بیت(ع) بود.

وی با بیان اینکه جوانانی که سال‌های پر رنج و مصیبت دفاع مقدس را ندیده‌اند نمی‌دانند بر ما چه گذشته و چه روزگاری داشتیم و آن زمان به چه فکر می‌کردیم و امروز به چه می‌اندیشیم، افزود: باید در سال جدید مانند طبیعت در خود  تغییر و تحول، رشد و کمال ایجاد کنیم و بیشتر در خدمت مردم باشیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی شهدا به ویژه سردار شهید املاکی تصریح کرد: شهدا افرادی شجاع و از خود گذشته بودند که به وعده‌های الهی آخرت و معاد یقین داشتند و به فرمان امام (ره) گوش کردند و برای دفاع از کشور به جبهه‌ها رفتند و اینگونه به رشد و کمال رسیدند که لایق دیدار با خدا شدند.

وی به وجود بیش از ۳۲ هزار شهید و جانباز گیلان خاطرنشان کرد: سلام بر فرماندهان والا مقام شهید گیلان به‌ویژه شهدای لنگرود و شهیدان حسین املاکی، خوش‌سیرت، رضوان‌خواه، قلی‌پور، لاهوتی و شهدای گمنامی که در بین ملائک‌الله در بین آسمان‌ها شناخته شده بود و بین ما زمینیان مجهول هستند.

رحیم‌صفوی با اشاره به خصوصیات سردار املاکی گفت: این شهید بزرگوار انسان محبوب خدا بود و قامت رشیدی داشت و دلاور مردی بود که در چهره خوش‌سیمایش روشنی نور ایمان می‌تابید و شهادت را نشان می‌داد و حسین املاکی را به عنوان یک انسان الگو،  مطلوب قرآن و اهل بیت و یک شهید مطلوب اسلام معرفی کنیم تا جوانانی که جنگ را ندیده‌اند وی را به خوبی بشناسند و بدانند که اگر امروز امنیتی در کشور وجود دارد به واسطه فداکاری‌های شهیدانی مانند املاکی است.

وی شهید املاکی را فردی خردمند، عاقل، با تدبر، دور اندیش و از قوی‌ترین مسؤولان اطلاعات لشکر قدس گیلان و کربلای چهار معرفی کرد و افزود:  شهید املاکی یک تفکر اسلام ناب داشت و دلش به معرف قرآن و عشق محمد و آل محمد(ص) روشن بود و کربلای ایران را در کربلای حسین(ع) تجسم می‌کرد و اینگونه بود که امام(ره) فرمود ملت ما از زمان پیامبر و امیرالمومنین(ع) در کوفه بهتر هستند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا شهید حسین املاکی را عاشق و دوستدار امام راحل خواند و گفت: شایستگی‌های حسین املاکی بود که او را سربازی شایسته برای امام راحل درست کرد و چنین شد که در بمباران شیمیایی حلبچه ماسک خود را در آورد و به صورت همرزمش بست.

وی با بیان اینکه دشمنان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای جنگ تحمیلی را بر کشور ما وارد کردند، خاطرنشان کرد: دشمنان امروز ما را درگیر جنگ اقتصادی و فرهنگی کرده‌اند و در هر صورت تلاش می‌کنند تا اراده  سیاسی و آمریکایی خود را بر ما  تحمیل کنند و ملت ما را به زانو درآورند.

رحیم‌صفوی درباره نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با عنوان اقتصادی مقاومتی یادآور شد: راهبرد اصلی در مقابل دشمن رسیدن به اقتصادی مقاومتی است که با یاری ملت و دولت حاصل می‌شود. 

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه امسال متذکر شد: امیدواریم مردم دولتی انتخاب کنند که راهبردهای حکیمانه رهبر را به صورت کامل با برنامه‌ریزی اجرا کند و قدر انقلاب و کشور را بداند، ما در اقتصادی مقاومتی موفق نمی‌شویم مگر اینکه  تولیدات کشاورزی و صنعتی را بالا ببریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا انسجام و وحدت  ملی پشت سر رهبری را مورد تأکید همگان قرار داد و گفت: دشمنان می‌خواهند وحدت ملی ما را بشکنند.

به گزارش فارس، بیست و نهمین سالگرد شهید املاکی عصر امروز در مسجد جامع لنگرود با حضور مردم و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد، سردار حسین املاکی در شب عاشورا سال ۱۳۴۰ در روستای کولاک‌محله لنگرود در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز به دنیا آمد و در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های متعددی مانند والفجر مقدماتی، والفجر یک، والفجر چهار، والفجر ۶، والفجر هشت، والفجر ۹ و عملیات بدر نقش‌آفرینی کرد و در ۹ فروردین سال ۶۴ در عملیات والفجر ۱۰ به شهادت رسید.

 انتهای پیام/خمنبع:خبرگزاری فارس