حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد شرفخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به تخصیص نیافتن بودجه ۳ هزار میلیارد ریالی برای یاری به مساجد توسط دولت اظهار کرد: در مصوبه بودجه سه سال گذشته توسط مجلس شورای اسلامی نزدیک به ۳ هزار میلیارد ریال برای یاری به مساجد در ردیف بودجه سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته بود که متاسفانه در تخصیص این اعتبارات با مهری دولت مواجه شدیم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ساخت‌و‌ساز و عمران مساجد به صورت مردمی انجام می‌شود، بودجه این اقدامات نیز تاکنون از سوی مردم تامین شده است.

وی بیان کرد: ما در هیچ دوره‌ای در پی دولتی شدن مدیریت مساجد و بقاع متبرکه نبوده و نیستیم، اما صرفا مساعدت و یاری به این ساخت‌و‌سازها در دولت‌های قبلی هم انجام می‌گرفت و این مساعدت‌ها توسط دولت و بر اساس مصوبه مجلس قدمی در راستای تشویق و دلگرمی خیرین و مردم بوده و همچنین یاری قابل توجهی در ساخت مساجد در مناطق محروم کشور است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور یادآور شد: متاسفانه در دو سال اخیر هیچ تخصیص و پرداختی از سوی دولت در راستای مصوبه مذکور انجام نشد و این موضوع موجب بدبینی هیئت امناء مساجد و مردم شده و شرمندگی مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه را نسبت به مکاتبات هیئت امنا مساجد و بقاع متبرکه به دنبال داشته است.

شرفخانی اظهار کرد: دشمنان قسم خورده اسلام در فضای جنگ نرم امروز در صدد از بین بردن و تضعیف مقدسات و اعتقادات هستند و تقویت و گسترش فضاهای دینی و اعتقادی در چنین شرایطی جز ضروریات است.

انتهای پیام/ج/منبع:خبرگزاری فارس