کارلوس کی‌روش، دستیار همیشگی اش دن گاسپار را نمی‌خواهد و او حالا به چالشی برای فوتبال ما بدل می‌شود.

به گزارش تابناک ورزشی، نزدیک‌ترین مربی خارجی به کارلوس کی روش دیگر جایی در تیم ملی ندارد. سرمربی پرتغالی یاری ۲۰ ساله اخیرش یعنی دن‌گاسپار را که از همان روز نخست در ایران کنارش بود و حضورش در تهران مشکلات زیادی داشت را نمی خواهد. 

دن گاسپار مربی پرتغالی – آمریکایی که در بدو ورودش به خاطر داشتن پاس آمریکایی ، خیلی سخت توانست وارد خاک ایران شود و از همان روزهای نخست به دلیل نداشتن رزومه قوی دوران بازی و قد کوتاهش به عنوان یک مربی دروازه بان ها زیر فشار انتقاد منتقدان کارلوس کی روش بود ، تقریبا آخرین بازمانده از دستیاران ابتدایی کارلوس کی روش است که در لیست مازاد قرار می گیرد.

نیم میلیاردتومان ناقابل، ضرر ناشی از اخراج دستیار کی روش

او که به همراه دستیاران خارجی دیگر کارلوس ، قراردادی دارد که حدود مجموع شان حدود ۵۰۰ هزار دلار می شود ، تا پایان سال ۲۰۱۸ با ایران قرارداد دارد و به رغم اینکه کارلوس تقریبا از بعد بازی با سوریه دیگر تمایلی به داشتن این مربی نشان نداده ، او همچنان ایران است و به کمپ می رود و بر می گردد.

در پایان بازی ایران با روسیه دن به سمت بازیکن سوری رفته بود و به او تبریک و خسته نباشید گفته بود. کاری که باعث خشم کارلوس شد و همان جا با برخورد تند و فریادهای سرمربی روبرو شد. طوری که می گویند کی روش او را به سمت رختکن فرستاده بود و پیروانی این مربی را از زمین بیرون برده بود. بعد از آن هم تقریبا دیگر این رابطه میان دو مربی آن گرمی رفاقت اقلا ۲۰ ساله شان را نداشت تا در لیست مازاد قرار گرفت.

حالا دن تهران است و پای قراردادش مانده. او هیچ مصاحبه ای نکرده و سعی کرده حرفه ای برود و بیاید . ضرر قرارداد او برای فوتبال ایران ۱۰۰ هزار دلاری می شود و باید دید فدراسیون می تواند این قرارداد را توافقی فسخ کند یا با استفاده از تجربه این مربی در تیم های ملی دیگر ، به شکلی جلوی این ضرر را می گیرد. هر روزی که این مربی در تهران باشد و کاری از او خواسته نشود ، سوختن قسمتی از آن مبلغ قرارداد اصلی است.

نیم میلیاردتومان ناقابل، ضرر ناشی از اخراج دستیار کی روشمنبع : تابناک