به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان از ۲۲ بهمن لغایت ۱۳ اسفند به میزبانی تهران برگزار شد. ۶۳ بانوی برگزیده شطرنج جهان در هتل اسپیناس پالاس با هم به رقابت پرداختند و در پایان شطرنجباز چینی موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. اگر چه مبلغ جوایز و برگزاری این مسابقات زیاد بود اما با حمایت بی دریغ و بی نظیر حامیان مالی حدود یک سوم این هزینه تامین شد.

مهرداد پهلوان زاده رییس فدراسیون شطرنج در خصوص این رقابتها اظهار کرد: خدا را شاکریم که میزبان بسیار خوبی برای رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان بودیم تا جایی که در آخرین جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی شطرنج این میزبانی عالی خوانده شد و همه اعضاء از فدراسیون شطرنج ایران به دلیل برگزاری شایسته این مسابقات تقدیر کردند.

پهلوان زاده افزود: جا دارد در اینجا از حامیان مالی این رقابتها تقدیر ویژه ای کنم. همراه اول اصلی ترین حامی مالی رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهان بود که با تامین بیش از ۷۰% از مجموع کل هزینه دریافتی از اسپانسرها یاری ویژه ای به برگزاری با شکوه و آبرومندانه این مسابقات داشت. جامعه شطرنج از شرکت همراه اول برای تعهد به وعده های مالی و یاری ویژه به برگزاری رقابتهای جهانی و همچنین اعزام های بین المللی شطرنج قدردانی می کند. بی شک همراه اول بارها حمایت قاطع خود را از ورزش کشور به اثبات رسانده و نقش گسترده ای در رشد و توسعه آن داشته است.

رییس فدراسیون شطرنج ادامه داد: همچنین باید از شرکت سایپا یکی دیگر از حامیان اصلی ورزش شطرنج قدردانی کنم. سایپا سابقه دیرینه ای در حمایت از شطرنج به ویژه در مسابقات لیگ برتر داشته است تا جایی که تیم شطرنج سایپا قهرمان لیگ برتر شطرنج در سال ۹۵ شد. سایپا نیز با تامین بخش قابل توجهی از هزینه دریافتی از اسپانسرها یاری شایانی به برگزاری با شکوه این مسابقات داشت.

پهلوان زاده با اشاره به دیگر حامیان مالی نیز تصریح کرد: از بانک شهر نیز بدلیل حمایت همیشگی از شطرنج بویژه در مسابقات قهرمانی جهان تشکر ویژه دارم بدون شک بدون یاری این ۳ اسپانسر اصلی و دیگر حامیان مالی جزئی موفق به برگزاری خوب رقابتی در این سطح نبودیم.

رییس فدراسیون شطرنج خاطر نشان کرد: اما جا دارد از وزارت ورزش و جوانان بدلیل حمایتهای بی دریغ و دلگرم کننده شان از ورزش شطرنج تشکر ویژه ای کنم. وزارتخانه هم در زمینه حمایت های معنوی و هم مالی هیچگاه چیزی برای شطرنج کم نگذاشت.

پس از کسب مهلت دو هفته ای برای تکمیل تامین جوایز قهرمانی جهان در جلسه هیات رئیسه فیده، وزارت ورزش و جوانان نیز قول مساعد داد تا ظرف چند روز آینده با یاری آنها این هزینه را تامین کنیم. بی شک این میزبانی برگ زرینی در تاریخ ورزش کشور عزیزمان خواهد بود و نقشه های دشمنان جمهوری اسلامی ایران که سعی داشتند با تخریب و حاشیه سازی خللی در برگزاری این مسابقات ایجاد کنند را نقش بر آب کرد.

پهلوانزاده در پایان با قدردانی از همه کسانی که به برگزاری این مسابقات یاری کردند، اظهار کرد: به نمایندگی از خانواده شطرنج از همه افراد و ارگانهایی که به هر نحوی به برگزاری هر چه بهتر این مسابقات یاری کردند قدردانی می کنم و تشکر ویژه ای از اصحاب رسانه دارم که با حمایت های منحصر به فرد، دلگرم کننده و فراتر از انتظار یکی از اصلی ترین نقش های پیشرفت اخیر شطرنج کشور بوده اند. جامعه شطرنج مدیون نگاه، قلم و حمایت و پشتیبانی این حامیان اصلی ورزش بوده، هست و خواهد بود

انتهای پیام/س

 منبع :فارس