حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدرضا شکری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان اظهار کرد: اگر با هدف ایجاد امید و در راستای مصالح ملی، ارائه گزارش‌های صادقانه و واقعی در دستور کار قرار گیرد، تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور به‌ویژه رسانه ملی و حتی تریبون‌های خطابه و وضع در مساجد و امام جمعه در اختیار این اقدام قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سؤالات و ابهامات اساسی مردم در برهه کنونی بیشتر بر دریافت پاسخ شفاف متمرکز است، ضمن تقدیر از مدیران متعهد، متخصص و خدمت‌گزاران خالص مدیران به مردم نجیب و همیشه در صحنه ایران که دور از زد و بندهای سیاسی خدمت می‌کنند، مدیران باید زمینه پیشرفت و اقتدار کشور را فراهم آورند.

امام جمعه کلاته‌خیج با تأکید بر اینکه مسؤول کسی است که نسبت به کاری که در بدنه مدیریت کشور بر عهده گرفته، همواره در معرض سؤال باشد، افزود: باید واقع‌بینانه و با سعه صدر پاسخگوی مردم بود.

شکری با طرح سؤالات مختلف تصریح کرد: امروز باید گزارش داد که در مبارزه با فساد در ابعاد مختلف چه اقدام و عمل قاطعی صورت گرفته است؟ چه میزان از سیاسی اقتصادی مقاومتی جدی گرفته و در مقام اقدام و عمل به آن توجه شده است؟ در جهت مقابله و جلوگیری از نفوذ به‌ویژه در حوزه اقتصادی چه تدابیری و اقدام و عملی انجام شده است؟

وی افزود: با توجه به حجم بالای قاچاق کالا در کشور، علاوه بر هشدارهای رهبر عزیز انقلاب اسلامی، باید گزار شود که چه اقدام و عمل مؤثر و راهبردی انجام شده است؟ سرنوشت و تکلیف اصل ۴۴ قانون اساسی چه شد؟

امام جمعه کلاته‌خیج با طرح سؤالاتی در حوزه روابط بین‌الملل و اهمیت توجه به ظرفیت‌های تجاری داخلی افزود: آیا بهتر نبود جای چشم دوختن به سرمایه‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران، آدرس بازارهای کشورهای منطقه را به تجار و تولیدکنندگان داخلی می‌دادیم؟

شکری با طرح این پرسش که برای جذب بازار کشورهای منطقه جهت فعالیت تجار داخلی چه اقدام و عملی صورت گرفته است؟ تصریح کرد: آیا خرید این تعداد هواپیما لازم بود؟ به‌راستی منتقدان با اصل نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور مخالفتی داشتند؟ آیا دل‌خوش داشتن به برجام و گره زدن همه امور داخلی به آن امر معقولی بود؟

وی ادامه داد: به‌راستی حاصل آن همه مذاکرات چه بوده و برای به ثمر رسیدن امیدهای به دست آمده و اقدامات انجام‌شده از ناحیه دولت‌مردان چه اقدام و عملی انجام شده است؟ برای تبیین منویات و هشدارهای مقام معظم رهبری در حوزه‌های اقتصادی مقاومتی چه اقدام و عملی انجام گرفته است؟

امام جمعه کلاته‌خیج با بیان اینکه دولت‌مردان برای مهار آسیب‌های اجتماعی و انواع فسادها به‌ویژه فسادهای اقتصادی چه اقدام و عملی داشتند؟، تصریح کرد: به‌موازات مهار تورم و رکود و … چه اقدام عمل صورت گرفته است؟

شکری اظهار کرد: دولت به‌جای فرافکنی و فرار به جلوی برخی مسؤولان، صادقانه به این سؤالات پاسخ دهد تا از این رهگذر به دامنه امید توده مردم افزوده شود.

انتهای پیام/۷۴۰۱۰/کمنبع:خبرگزاری فارس