به گزارش “دزفول امروز”، طلاب جامعه المصطفی العالمیه گرگان پس از حضور در نماز جمعه دزفول با حجج اسلام قاضی و خسرو پناه ائمه جمعه دائم و موقت این شهر دیدار نمودند.

در این دیدار صمیمی که در آستانه متبرکه سبزقبای دزفول انجام گرفت ابتدا امام جمعه دزفول در سخنان کوتاهی ضمن اظهار خرسندی از حضور طلاب کشورهای مختلف به دزفول برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

حجت الاسلام قاضی همدلی و اخوت بین مومنین را موجب رحمت الهی در بین همه مسلمانان دانست و تاکید کرد: انسجام و وحدت مسلمانان موجب ترس دشمنان اسلام از جمله آمریکای خائن و رژیم اسرائیل جنایتکار خواهد شد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام خسرو پناه مقدم طلاب جامعه المصطفی را به شهر دزفول گرامی داشت و از دارالمونین دزفول بعنوان شهر علمای بزرگ و مراجع تقلید از جمله شیخ مرتضی انصاری نام برد.

امام جمعه موقت دزفول نقش آیت الله قاضی امام جمعه فقید این شهرستان را در دوران دفاع مقدس مهم برشمرد و گفت: این عالم بزرگ با بسیج روحانیت  و مردم نمادی از مقاومت را در تاریخ رقم زد.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران افزود: دشمن بعثی با حمایت از قدرت های بزرگ جهان با هجوم به ایران قصد تصرف خوزستان را در یک هفته داشتند اما جوانان ایرانی از جمله جوانان این شهر در برابرشان ایستادند و دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتند.

وی در بخشی دیگر ازسخنان خود با اشاره به نقش دانشمندان مسلمان از جمله خواجه نصرالدین طوسی، فارابی و ابن سینا که از تمام علوم زمان برخوردار بودند ابراز داشت: غربیها با ترجمه آثار این دانشمندان توانستند از قرون وسطی بیرون بیایند.

دکتر خسرو پناه اظهار کرد: فلسفه جامعه المصطفی العالمیه این است که شما دوستان عالم شوید و این علم را در کشورهای مختلف جهان اسلام گسترش بخشید.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران رسالت طلاب جامعه المصطفی را مهم برشمرد و تصریح نمود: شما با علم خود می توانید عقب ماندگی ها را در کشورهای خود جبران کنید و مردم را از گرفتاری های استعمار و استکبار نجات دهید.

گفتنی است طلاب فوق در ابتدای جلسه گفتگوی مختصری با دکتر محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه مسائل سیاسی داشتند.

مدیر کاروان طلاب در گفتگوی اختصاصی با دزفول امروز هدف این طلاب را از حضور در دزفول، افزون بر زیارت حرم حضرت محمد بن موسی الکاظم، سبزقبا برادر امام رضا(ع) و اقامه ی نمازجمعه، بازدید مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در خوزستان و شرکت در برنامه راهیان نور عنوان نمود.