در ادامه ادعاهای واهی قطری، کارشناس داوری از این کشور غربی که در دو بازی رفت و برگشت متحمل شکست از ایران شدند، مدعی شد که باید ناظر AFC بازی ایران با چین را به خاطر مجروح شدن یاری داور از سوی هواداران متوقف می‌کرد.

به گزارش تابناک ورزشی ، تیم‌ملی فوتبال ایران در آخرین بازی خود در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی میزبان چین بود که حضور پرشور هواداران در ورزشگاه آزادی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و به نوعی هواداران فضایی بی نظیر را ایجاد کردند.

در جریان این دیدار متاسفانه یکی از هواداران با پرتاب نارنجکی باعث شد تا یاری داور بازی به زمین بیفتد و احساس ناراحتی کند ولی خوشبختانه یاری داور آسیبی ندید و به بازی ادامه داد و داور بازی نیز حکم به ادامه بازی داد.

یاوه گویی جدید قطری ها:بازی ایران-چین درکشور ثالث!

قطری‌ها که در بازی رفت و برگشت مغلوب ایران شده بودند و صعود نکردن آنها به جام جهانی قطعی شد به دنبال ضربه زدن به تیم ملی ایران هستند و در این راستا یکی از کارشناسان داوری قطر با حضور در برنامه «الحکم» شبکه الکاس درباره این صحنه از بازی ایران و چین با جوسازی گفت: مصدومیت و جراحت داور به این شکل از سوی هواداران، انتظار می‌رفت ناظر AFC به داور حکم کند که بازی را متوقف کند. این یک قانون است که اگر تجاوزی از سوی هواداران به داور شود باید بازی تعطیل شود. اگر من ناظر این بازی بودم بدون شک بازی را متوقف می‌کردم زیرا سلامت داور در اولویت است.

 وی در ادامه مدعی شد و گفت: همچنان که دیدید یاری داور پس از مدتی از روی زمین بلند شد. در این زمان باید ناظر بازی سریعا حکم به توقف بازی را دهد و رسما با نوشتن گزارشی به AFC، این بازی را به کشوری دیگری انتقال دهد زیرا سلامت داور در خطر است.منبع : تابناک