حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی ادیب‌یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان سمنان اظهار کرد: شهدای تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با خون خود زیر برگه ولایت‌مداری را امضا کردند.

این کارشناس مذهبی کشورمان تصریح کرد: ما مدیون خون شهدا و ایثار ایثارگران و رشادت جانبازان هستیم و امنیت و آرامش امروز ما مرهون جان‌فشانی این عزیزان و در دهه اخیر، دلاوری‌ها و رشادت‌های شهدا و جانبازان مدافع حرم است.

ادیب‌یزدی با اشاره به ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران است؛ روزی که به فرمان امام خمینی (ره) مردم پای صندوق‌های احذ رأی حاضر شدند تا نظام جمهوری اسلامی را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: ملت ولایت‌مدار ایران اسلامی، پای صندوق‌های اخذ رأی آمدند و در اولین انتخابات کشور با حضور پرشور و دشمن‌شکن به نظام جمهوری اسلامی ایران رأی آری دادند.

ادیب‌یزدی ۱۲ فروردین را روز رهایی ملت ایران از شر طاغوت و حکومت باطل و سلطنت ظالم شاهنشاهی خواند و اضافه کرد: با ثبت نظام جمهوری اسلامی، ملت ایران از شر حکومتی ظالم نجات پیدا کردند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه احساس عمیقی نسبت به نظام جمهوری اسلامی و تثبیت استقرار آن در ایران در روز جمهوری اسلامی به مردم دست داد، تصریح کرد: تلاش‌های امام خمینی (ره) و حمایت سایر شخصیت‌های مبارز و پشتیبانی ملت ایران، نظام مقدس جمهوری اسلامی را به ثمر نشاند.

ادیب‌یزدی با تأکید بر اینکه با استقرار نظام جمهوری اسلامی در کشور از شر حکومت طاغوت، این حکومت نوکرصفت استکبار جهانی نجات پیدا کردیم، اضافه کرد: ایران اسلامی اکنون به استقلال شکوهمندی دست پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه بدیهی است که این استقلال هزینه دارد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی مشکلات بسیاری در پیش داشته که امام خمینی (ره) این مشکلات و مانع ها را پیش‌بینی می‌کردند.

این استاد حوزه علمیه اظهار کرد: امیدواریم روز ۱۲ فروردین با تجدید عهد دوباره با آرمان‌های امام راحل و شهدای عزیز، خودمان را برای عبور از پیچ‌های تندی که بابت هزینه حفظ استقلال و اقتدار کشور باید بپردازیم، آماده کنیم.

انتهای پیام/چمنبع:خبرگزاری فارس