به گزارش “دزفول امروز“، کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان دزفول از انصراف تعدادی از نامزدهای شورهای اسلامی این شهرستان خبر داد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دزفول بیان داشت: در روزهای اخیر دو نفر از نامزدهای انتخابات شورای اسلامی این شهر از رقابت های انتخاباتی کنار کشیدند.

امیر عیسی زاده افزود: با این تعداد، آمار کل نامزدهایی که از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان دزفول انصراف داده اند به ۲۷ نفر رسید.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دزفول تشریح کرد: ابتدا ۵۸ نفر از کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا در دزفول رد صلاحیت شدند که در مرحله ی بعد، صلاحیت ۳۰ نفر آنها تایید و ۲۸ نفر رد صلاحیت شدند.

وی ابراز داشت: ۲۷ نفر از کاندیداها نیز انصراف خود را از ادامه ی رقابت انتخاباتی اعلام کردند که نه نفر آنها مربوط به شهر دزفول می باشد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دزفول همچنین توضیح داد: هم اکنون ۳۶۵ شعبه ی اخذ رای در سطح این شهرستان پیش بینی شده که ۱۹۷ شعبه در بخش شهری و ۱۶۸ شعبه در مناطق روستایی دایر خواهند گردید.

عیسی زاده اضافه کرد: منتظر آمار نهایی تایید و رد صلاحیت شده ها هستیم و در صورتی که کاندیداهای برخی روستاهای بخش شهیون رد صلاحیت شوند تعداد شعب اخذ رای در مناطق روستایی کاهش خواهد یافت.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دزفول پیش از این اعلام کرده بود: از مجموع  ۱۸۳ نامزدی که در شهر دزفول برای تصاحب کرسی شورای اسلامی این شهر نام نویسی کردند صلاحیت ۱۴۶ نفر مورد تایید قرار گرفته است.

قابل ذکر است از جمع ۱۳ نفره ی شورای اسلامی فعلی شهر دزفول مجموع نفرات منصرف و رد صلاحیت شده نه نفر می باشد و فقط چهار نفر در دور تبلیغات و نامزدی انتخابات شورا باقی ماندند.

روز بیست و نهم ماه جاری انتخابات دوازدهمین دوره ی ریاست جمهوری و پنجمین دوره ی شوراهای شهر و روستا به صورت همزمان برگزار می شود.

انصراف