به گزارش ”دزفول امروز”،  نماز وحدت بخش جمعه امروز دزفول به امامت سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه این شهر در مصلای امام علی(ع) برپا شد.

معرفت، شاخص سبک زندگی اسلامی

خطیب جمعه دزفول گفت: شاخص مقبولی اعمال انسان نزد پروردگار متعال رعایت تقوای الهی است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی به موضوع سبک زندگی اسلامی و ویژگی های آن از منظر ائمه معصوم(ع) و نیز مبتنی بودنش بر عقلانیت اشاره و تبیین کرد: آشنایی با دستورات دینی همراه با معرفت است که خطوط زندگی فرد مسلمان را ترسیم می کند.

اسراف عامل فقر

امام جمعه دزفول الهام از کلام نبی مکرم اسلام (ص) صبر و شکیبایی را در مسیر حرکت زندگی امری ضروری دانست و بر ضرورت رعایت اعتدال و جلوگیری از اسراف برای رسیدن به اقتصادی سالم و دور از فقر تاکید کرد.

پاسخگویی نامزدها به خدا

وی با اشاره به رعایت تقوا توسط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ابراز داشت: نامزدهای انتخابات باید در ارائه مواضع ، قول ها و گزارش هایی که به مردم ارائه می دهند تقوا را در نظر بگیرند و پاسخگوی خدای متعال در روز قیامت باشند.

لزوم بی طرفی مسئولین انتخابات

خطیب جمعه دزفول ضمن تاکید بر رعایت تقوای الهی توسط هیات های نظارت و اجرایی از آنها خواست که بی طرفی خود را حفظ نموده و از خدا بترسند.

انتقاد از ردصلاحیت نامزدهای ارزشی

قاضی دزفولی با انتقاد از تصمیمات هیات شوراها تصریح کرد: اینکه عده ای از نامزدهای ارزشی شوراهای اسلامی بنا بر دلایل غیر واقعی ردصلاحیت شوند درست نیست.

سپاه “ما می توانیم” را اثبات کرد

امام جمعه دزفول با تبریک حلول ماه شعبان و میلاد امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع)، امام سجاد(ع) و روزهای پاسدار و جانباز خاطرنشان کرد: ایمان و توکل به خدا و استقامت در راه خدا خصوصیت بارز پاسداران است، پاسداران انقلاب اسلامی در دوران های دفاع مقدس و سازندگی ثابت کردند “ما می توانیم” و بعد از آن نیز با احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس به همت قرارگاه خاتم الانبیاء کشور از واردات بنزین خودکفا شد.

خودرای ها به درد شورا نمی خورند

وی همچنین شهادت خلبان شهید شیرودی و روز شوراها را نکو داشت و اظهار وداشت: شوراها به افرادی نیاز دارند که روحیه کار شورایی و جمعی داشته باشند و افرادی که به خرد جمعی تمکین نمی کنند و خودرای هستند باعث کندشدن کار شوراها می شوند.

کرامت معلمان حفظ شود

خطیب جمعه دزفول همچنین روز شهادت استاد شهید مطهری و روز معلم را گرامیداشت و بر ضرورت حفظ جایگاه معلم در جامعه علاوه بر مسائل مادی و رفاهی در زمینه کرامت و حرمت آنها تاکید کرد.

کسب رای مردم به چه قیمتی؟

قاضی دزفولی اذعان کرد: افرادی که می خواهند به هر قیمتی رای مردم را کسب کنند انگیزه خدمت به مردم را ندارند، چون دیده شده گاهی اوقات خدمتی که در شهر صورت می گیرد زود این خدمت مصادره شده و می گویند ما بوده ایم این با تقوا سازگار نیست.

رئیس‌جمهوری انتخاب کنید که دست‌درازی به بیت‌المال را قطع کند

امام جمعه دزفول با توجه به معیارهای انتخاباتی تاکید کرد: افرادی باید توسط مردم انتخاب شوند که دست درازی به بیت المال را قطع کنند زیرا اگر قدرت و ثروت یکجا جمع شود فسادآور خواهند بود. لذا افرادی که قصد خدمت به مردم را دارند باید قید حقوق های نجومی و امکانات کذایی را زده و مسیر را به گونه ای رقم بزنند که راهی برای رانت خواری اطرافیانشان نیز وجود نداشته باشد.

مجازات مفسدان اقتصادی

وی مجازات افراد مفسد سرشناس را متذکر شد و توضیح داد: اطرافیان مسئولانی که به جان بیت المال افتادند نیز باید به عنوان مفسد اقتصادی تحت پیگرد قرار گیرند تا فرهنگ اسلامی در جامعه پیاده شود.

مطالبه حق مردم

خطیب جمعه دزفول روحانیت را مطالبه گر حقوق مردم در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می کند تا مردم را از صحنه انتخابات دور کند تا به اهداف خود برسد.

مشارکت مردم، ناامیدی دشمنان

قاضی دزفولی با توجه به اهمیت انتخابات ۲۹ اردیبهشت تذکر داد: همه مردم باید در این دوره از انتخابات شرکت کنند تا موجب یاس و نامیدی دشمنان نظام شوند.

امام جمعه دزفول اعلام کرد: هر گونه بی تفاوتی نسبت به انتخابات پیش رو، به نوعی بی تفاوتی نسبت به سرنوشت کشور است.

ایستادگی مقابل زیاده خواهی آمریکا

وی بیان داشت: در مذاکرات هسته ای مسئولان نباید در مقابل هیاهوی دولت ترامپ عقب نشینی کنند و با اقتداردر مقابل زیاده خواهی آنها بایستند زیرا اگر آمریکا می توانست به ایران حمله کند ذره ای درنگ نمی کرد و تهدید نظامی تنها یک بلوف خنده دار است.

نامربوط بودن ادعای دفع جنگ در مذاکرات هسته ای

خطیب جمعه دزفول ابراز کرد: افرادی که که می گویند سایه جنگ با مذاکرات هسته ای برداشته شد حرف نامربوط ونادرستی می زنند.

انتقاد از رتبه چهارم واردات در جهان

قاضی دزفولی با انتقاد از وضعیت واردات درکشور و رتبه چهارم در جهان اذعان داشت: نتیجه این کار تعطیل شدن تولید است  و برای حل معضل اشتغال باید بر اقتصاد مقاومتی تکیه کرد.

مطالبه پیگیری دستگاه دیپلماسی در مورد شهادت مرزبانان

امام جمعه دزفول درفرازی دیگر از خطبه های نمازجمعه شهادت ۹ نفر از مرزبانان میرجاوه به دست تکفیری ها را تسلیت گفت و از دستگاه دیپلماسی خواست این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

برپایی نمازجماعت صبح در مساجد

وی با توجه به  ماه های مبارک شعبان و رمضان از ائمه جماعات شهرستان دزفول خواست در برپایی نماز جماعت صبح  در مساجد و حسینه های خود اهتمام بیشتری ورزند.

تکدی گری سازمان یافته در دزفول

خطیب جمعه دزفول همچنین نسبت به افزایش تکدی گری در دزفول هشدار داد و تصریح کرد: تکدی گری در دزفول یک برنامه حساب شده است به گفته دادستان دزفول افرادی که از تمکن مالی برخوردارند به صورت تیمی اقدام به تکدی گری در سطح شهر دزفول می کنند که مسئولان باید به فکر حل این معضل باشند.