به گزارش “دزفول امروز” مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان ضمن دیدار با امام جمعه دزفول از پیگیری ها و تلاش های این شهرستان و امام جمعه آن در راستای بزرگداشت اربعین حسینی قدردانی کرد.

حجه الاسلام موسوی گفت: اربعین حسینی همایشی عظیم و نمایش قدرت شیعه در دنیا بوده و هر ساله بر شکوه و اثرات آن در جهان افزوده می شود.

اربعین

وی امنیت این گردهمایی را بی نظیر و ارزشمند دانست و افزود: اربعین حرکتی مردمی، خودجوش و اثرگذار است که در دنیا بی نظیر بوده، تشیع را بیمه کرده و به دنیا معرفی می نماید.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با بیان اینکه اتحاد و انسجام اربعین، دنیای کفر را به وحشت انداخته اظهار کرد: سال گذشته، ۴۰۰کارشناس باتجربه آمریکایی در مراسم اربعین حضور داشته و این حرکت عظیم را ثبت و ضبط می کردند.

موسوی تشریح کرد: سال گذشته ۴۴۰میلیارد ریال طی ۲۰روز ایام اربعین حسینی در مواکب ایرانی هزینه شد که باید روحیه مردمی این حرکت ارزشمند باقی مانده و همچنان گسترش یابد.

اربعین

وی اشاره کرد: کمیسیونی برای پیگیری مشکلات و امور مواکب استان تشکیل شده و از هر شهرستانی که تعداد ۱۰ موکب یا بیشتر دارند یک نماینده در این کمیسیون حضور خواهد داشت.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان از شناسنامه دار شدن مواکب جهت سامان دهی آنها خبر داد و ابراز کرد: منشور ۱۲ بندی از شرح وظایف موکب ها تنظیم شده و در اختیار مسئولین مواکب قرار خواهد گرفت.

همچنین امام جمعه دزفول طی این دیدار که مسئولین مواکب دزفول در پایانه مرزی چذابه در ایام اربعین، نیز حضور داشتند ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اذعان داشت: یکی از مطمئن ترین راه های تقرب به خدا محبت به اهل بیت(عم) بویژه امام حسین(ع) است.

اربعین

حجه الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی خاطرنشان کرد: اربعین معجزه امام حسین(ع) است که هرکسی قادر به درک و شناخت آن نبوده و دشمنان اسلام از این حرکت عظیم احساس خطر کرده اند.

مسئول شورای فرهنگ عمومی دزفول اربعین را مانوری عظیم برای آمادگی ظهور خواند و توضیح داد: اربعین حسینی روندی رو به رشد و تکامل داشته و برگزاری بهتر آن دغدغه همه می باشد.

وی خدمات موکب شهرستان دزفول را منحصر بفرد دانست و تاکید کرد: همدلی و همبستگی مواکب دزفول نماد بسیار زیبایی از حرکت اربعین را تجلی داد و این اتحاد و انسجام در ارائه بهتر خدمات مؤثر بود.

امام جمعه دزفول ادامه داد: تلاش می کنیم که موکب دزفول را همچنان در شأن مردم ولایتمدار این شهرستان اداره کرده و با محوریت مساجد و مردم آن را ارتقا دهیم.

اربعین

قاضی دزفولی تصریح کرد: اخلاص و تلاش خادمین مواکب شهرستان دزفول در اربعین سال گذشته صحنه ها و جلوه های چشمگیر و زیبایی خلق کرد.

مسئول شورای فرهنگ عمومی دزفول بیان داشت: این شهرستان حرکت عظیم مردمی را در اربعین حسینی با کمک امکانات ادارات و نهادهای دولتی تجمیع نمود که نهایتا این هم سازی و هم نوایی در خروجی کار مؤثر واقع شد.

وی متذکر شد: یکی از نقاط قوت دزفول مساجد این شهرستان می باشند که فعالیت های مردمی و فرهنگی فراوانی انجام می دهند.

امام جمعه دزفول یادآور شد: سال گذشته، هدایای مردمی به موکب شهرستان دزفول که در پایانه مرزی چذابه برپا شده و استقرار یافته بود در قالب کاروانی بسیار با شکوه راهی موکب گردید.