به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر عباس‌زاده رئیس بنیاد تعاون ارتش با برشمردن اقدامات صورت گرفته در بنیاد تعاون آجا، اقدامات صورت گرفته در راستای تامین مسکن کارکنان، برنامه‌های آینده یاری به تامین مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن، اقدامات صورت پذیرفته در راستای ارائه خدمات و معیشت، برنامه‌های آینده بنیاد تعاون در بخش خدمات معیشتی و اقدامات صورت پذیرفته درجهت تولید ثروت در راستای یاری به هدف ها بنیه دفاعی ارتش را تشریح کرد.

وی در توضیح اقدامات صورت گرفته در راستای تأمین مسکن کارکنان گفت: بر اساس برنامه مصوب طرح حکمت مسکن آجا در سال ۱۳۹۵ ابلاغی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح با احتساب روزشمار در سال ۹۵ به تعداد ۳۹۹۶ فقره وام مسکن جهت واگذاری به کارکنان پایور عضو طرح حکمت مسکن پیش بینی شده بود که در این راستا از سوی بنیاد تعاون آجا ۴۶۸۱ فقره وام یاری به مسکن دار شدن کارکنان پیش گفته ارائه شده است.

عباس‌زاده یادآور شد: همچنین در آینده نزدیک ساخت ۷۵۰ واحد مسکونی در شهر هشتگرد به پایان خواهد رسید و به متقاضیان تحویل خواهد شد.

رئیس بنیاد تعاون ارتش با بیان اینکه در راستای تامین مسکن کارکنان آجا و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و بهره‌مندی از تسهیلات دولتی علاوه بر تسهیلات طرح حکمت بتاجا، این بنیاد نسبت به تنظیم تفاهم نامه با مالکین پروژه های نیمه تمام (با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد) اقدام کرده است، گفت: جهت بهره‌برداری متقاضیان از این طرح مراتب را به معاونت نیروی انسانی آجا و نیروهای ۳ گانه و قرارگاه پدافند هوایی منعکس و اطلاع رسانی کرده و در سایت بنیاد نیز در معرض دید کارکنان آجا قرار داده است.

وی افزود: پروژه‌هایی که تاکنون شامل طرح نام برده می‌شود، پروژه ۲۸۰ واحدی شهریار اردبیل، پروژه ۲۰۰ واحدی شهرک ابریشم کرج، پروژه ۳۰ واحدی بعثت، پروژه ۵۰۰ واحدی فاز ۱۱ پردیس، پروژه ۹۶ واحدی خرم آباد، پروژه شرکت تعاونی مسکن میثم نهاجا، پروژه آسمان قم، پروژه شهریار، پروژه رشدیه ۲ تبریز، پروژه شهر جدید پرند و پروژه بهاران رینه است.

وی درباره پروژه‌های مسکونی شهرک چیتگر نیز توضیح داد: در حال حاضر با توجه به تمهیدات صورت گرفته پیشرفت‌های بسیار خوبی در پهنه A صورت پذیرفته به طوری که پروژه‌های پامچال ۳ و  ۴ با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت به زودی آماده و تحویل متقاضیان خواهد شد.

عباس‌زاده اضافه کرد: در پهنه B نیز از خرداد ماه سال ۹۵ سرعت پروژه ها افزایش چشمگیری داشته است به طوری که هم اکنون در پروژه های سرو ۵ و ۶ (G1) شاهد بیش از ۶۵ درصد پیشرفت می باشیم که ساختمان های مذکور نیز ظرف چند ماه آینده آماده و تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی با اشاره به ساخت مسجد فاطمه زهرا (س) در شهرک چیتگر، افزود: با بهره‌برداری از منابع یاری‌های مردمی این مسجد تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته و به زودی قابلیت بهره‌برداری پیدا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: مجوزهای لازم در خصوص تعیین تکلیف نهایی وضعیت سند شهرک شهید بهشتی مربوط به ساختمان‌های ساخته شده نیز اخذ شده است.

مدیر عامل بنیاد تعاون آجا با بیان اینکه کلیه پروژه‌های در حال ساخت شهرک شهید بهشتی نیز که از سال ۸۶ ثبت نام و عملیات اجرایی آن متوقف شده بود، آغاز به کار کرده، افزود: تاکنون پروژه های M3 شرقی ۶۵ درصد و در M3 غربی بیش از ۳۵ درصد پیشرفت داشته است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرف چند ماه آینده به متقاضیان تحویل خواهد شد.

وی درباره اقدامات صورت گرفته در راستای آسایش ساکنین شهرک شهید بهشتی گفت: آسفالت شهرک بعد از ۱۰ سال به همراه اصلاح جداول و رنگ آمیزی، اتصال کل فاضلاب شهرک به اگوی شهری و ساخت و افتتاح هایپر مارکت در شهرک از اقدامات صورت گرفته بوده است.

رئیس بنیاد تعاون ارتش اخذ سهمیه مسکن مهر در پروژه‌های شهرک‌های پردیس و پرند جمعا به تعداد ۷۰۰ واحد را نیز یکی دیگر از اقدامات بنیاد تعاون آجا در راستای تأمین مسکن کارکنان برشمرد.

برنامه‎های بنیاد تعاون برای یاری به تامین مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های آینده بنیاد تعاون ارتش برای یاری به تامین مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن پرداخت و گفت: در همین جهت شناسایی کامل تعاونی‌های فعال آجا و ساماندهی آنها و متعاقبا هدایت، حمایت و نظارت بر عملکرد برنامه نسبت به ایجاد ظرفیت‎های قابل اعتماد در راستای خانه دار کردن اعضای فاقد مسکن طرح حکمت آجا با حمایت فرماندهان آجا در سراسر کشور یکی از اقداماتی اخیر بوده است.

مدیر عامل بنیاد تعاون آجا ادامه داد: همچنین شناسایی و تعریف ظرفیت‌های تولید و مسکن توسط انبوه سازان بخش خصوصی و عمومی به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود برای کوتاه کردن زمان انتظار ساخت در راستای یاری به تامین مسکن کارکنان کم درآمد نسبت به استفاده از تسهیلات بانکی و یاری‌های دولتی مانند مسکن مهر و انجام تعاملات لازم با نهادهای مربوطه یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در بنیاد تعاون ارتش است.

عباس‌زاده تبدیل منابع بالقوه به بالفعل از جمله تبدیل به احسن اراضی متعلق به بنیاد تعاون وفق مقررات در راستای تامین منابع مالی مورد نیاز جهت ادامه پروژه‌ها و تکمیل سامانه جامع مسکن (نرم افزار) در جهت پالایش آمار و دسترسی سریع و مطمئن به اطلاعات ذیربط اعضای طرح حکمت مسکن، تعاونی های آجا و اطلاعات املاک و اراضی؛ دو اقدام دیگر بنیاد تعاون ارتش برای مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن ارتش است.

مدیر عامل بنیاد تعاون آجا با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته در راستای ارائه خدمات و معیشت به کارکنان ارتش، گفت: در این راستا شارژ کارت حکمت کارکنان پایور شاغل با سرانه هر نفر یک ملیون و ۴۱۹ هزار ریال در ۶ ماهه اول سال ۹۵ به مناسبت هفته دفاع مقدس (در راستای یاری به معیشت کارکنان پایور شریف آجا و تقویت انگیزه و روحیه ایشان در قالب شارژ کارت حکمت کارکنان  بعنوان سبد کالا) با یاری آجا صورت پذیرفت.

وی واگذاری بسته معیشتی برای کارکنان شاغل متاهل و مجرد با یاری آجا نیز از دیگر اقدامات در جهت خدمات و معیشت خواند و گفت: پیش‌بینی و اقدام در خصوص واگذاری سبد کالا به کارکنان شاغل متاهل و مجرد آجا به مناسبت ماه مبارک رمضان با همکاری آجا انجام شده است.

عباس‌زاده از عقد قرارداد با شرکت مدیران خودرو در راستای تامین و واگذاری خودروی کارکنان شاغل و بازنشسته آجا با شرایط و امتیازات ویژه نیز خبر داد.

وی اضافه کرد: همچنین برای رفاه کارکنان عقد قرارداد با شرکت‌های تولید کالای خانگی در راستای تامین و واگذاری کالای مورد نیاز کارکنان شاغل و بازنشسته با شرایط و امتیازات ویژه شامل اقساط بلند مدت و بدون سود و کارمزد و برابر با قیمت نمایندگی در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد تعاون ارتش با بیان اینکه قراردادی نیز با شرکت خدمات مسافرت هوایی گردشگری و زیارتی آهوان منعقد شده است، گفت: این قرارداد به منظور بهره‌برداری کارکنان شاغل و بازنشسته آجا و خانواده محترمشان نهایی و اجرایی شده است.

عباس‌زاده افزود: همچنین به منظور همسان سازی ارائه خدمات نیز سایت اینترنتی کرامت جهت ارائه خدمات هوشمند، هدفمند و آسان به کارکنان طراحی و ساماندهی شده است.

وی درباره برنامه‌های آینده بنیاد تعاون در بخش خدمات معیشتی توضیح داد: یکی از اصلی ترین برنامه‌های ما ادامه بهره‌برداری از شرکت‌های خدماتی و تجاری داخلی در جهت تامین کالا و مایحتاج کارکنان آجا با حداقل قیمت ممکن است.

عباس‌زاده تصریح کرد: همچنین در نظر داریم عملیاتی کردن کامل سامانه هوشمند خدمات آجا بر اساس طرح نظام جامع خدمات به منظور خدمات رسانی با محوریت عدالت در کلیه سطوح کارکنان شریف آجا و در دسترس بودن اطلاعات بروز در راستای ارائه خدمات فراگیر را نیز اجرایی کنیم.

رئیس بنیاد تعاون ارتش اظهار کرد: ادامه پیگیری مجدانه در ارتباط با وصول مطالبات بنیاد و شرکت‌ها و موسسات تابعه از طرف های قرارداد نیز از دیگر برنامه بنیاد تعاون است که در آینده نزدیک به مرحله اجرا خواهد رسید.

وی از سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی بزرگراه حکیم (بخش واگذار شده به قرارگاه قائم (عج)) خبر داد و گفت: در حال حاضر این پروژه بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به زودی افتتاح خواهد شد.

رئیس بنیاد تعاون ارتش همچنین یادآور شد: پل عمار یاسر قم ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ ماه امسال توسط مسئولین قم و مدیر عامل بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

عباس‌زاده یادآور شد: عملیات اجرایی پل میثم قم نیز به اتمام رسیده و این پل هم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی یکی دیگر از پروژه های در دست اقدام بنیاد را پل انقلاب ملایر عنوان و اظهار داشت: این پروژه تاکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت داشته و به زودی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس