به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در این نمایشگاه آثار اساتید برتر و چهره های ماندگار هنرخوشنویسی ایران از جمله استادان غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، محمد سلحشور، علی شیرازی،  فلسفی، علی اشرف صندوق آبادی، احمد پیله چی و استاتید دیگری به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

سیده محبوبه کاظمی دولابی مدیر مسئول نگارخانه ترانه باران ضمن تأکید بر نقش هنر های ایرانی و اسلامی در تحقق اقتصادی مقاومتی گفت: نباید از نقش اشتغالزایی و ثأثیر بر تولیدات داخلی این هنر نیز غافل شد. چرا که حمایت ازهنر خوشنویسی با توجه به کثرت هنرمندان و نقش هنر خوشنویسی بر زندگی اطراف ما بسیار حائز اهمیت است،چرا که می توانیم در تولیدات محصولات متنوع اقدام کنیم علاوه بر ملزومات هنری آن، که از دیده ها پنهان نیست. اشتغال هنرمندان و هنرجویان و دلگرمی و امید آنان ،مسئله ی بسیار مهمی است که انتظار میرود مسئولان فرهنگی ما بیشتر از گذشته به این مهم توجه کنند و با بی مهری و تنها سخن گفتن بدون عمل ،امید را در جامعه ی هنرهای اصیل و محوری از بین نبرند.

وی افزود: با توجه به فعالیتها و کارآفرینی هنری که در این حوزه انجام شده که مطابق با سیاستهای فرهنگی کشور و سند چشم انداز ١۴٠۴ است ولی متأسفانه توجهی به هنر از دیدگاه اقتصادی کارآمد به آن نشده .امید واریم به زودی شاهد رونق اقتصادی در این حوزه باشیم تا علاوه بر تغییر معاش در زندگی هنرمندان ،امید و شادابی آنان در تولیدات اثار هنری ،به هر چه بیشتر توسعه ی اقتصادی و فرهنگی کشور عزیزمان ایران منجر شود.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس