عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تصویب طرح جامع تحریم‌ها علیه ایران در سنای آمریکا گفت: آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و رهبر معظم انقلاب نیز از ابتدای کار مذاکرات به مسئولان امر گفتند که با آمریکا مذاکره کنید اما به این کشور اعتماد نکنید و ایشان این روزها را می‌دیدند که بر عدم اعتماد بر آمریکا تأکید داشتند.

وی افزود: اگر مقام معظم رهبری به تیم مذاکره کننده اجازه دادند که با ۱+۵ مذاکره کنند به این خاطر بود که به جهانیان خوی استکباری آمریکا را نشان دهند و به جهانیان ثابت کنند که آمریکا به هیچ صراطی مستقیم نیست. اگر با کشوری مذاکره می‌کنند به دنبال مغلوب کردن آن کشورند نه اینکه امتیازی به آن کشور بدهند.

رئیسی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تمام تحریم‌های جدیدی که سنای آمریکا بر علیه ایران به تصویب رسانده ناقض برجام است و سایر اعضای ۱+۵ باید در مقابل آمریکا بایستند و اگر این کار را انجام ندادند ما باید اقدامات لازم را در کشور خودمان بر علیه تحریم‌های اعمال شده صورت دهیم.

عزیزی در پایان خاطرنشان کرد: اگر کشورهای اروپایی طرف برجام نیز تحت تاثیر آمریکا قرار گرفته و تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کنند ما نیز باید در اجرای برجام تجدید نظر کنیم.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس