به گزارش “دزفول امروز“، آئین باشکوه و دشمن شکن نماز جمعه با حضور پرشور مردم ولایتمدار بخش مرکزی به امامت امام جمعه موقت شهر امام(ره) دزفول در مصلای این شهر برگزار گردید.

تقوا و تاسی به سیره امیرالمومنین(ع)

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در خطبه اول پس از حمد و ثنای الهی خود و دعوت همگان به دوری از گناه گفت: تقوای الهی یعنی پرهیز از محرمات و انجام واجبات الهی.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا موسایی ابراز داشت: ماه مبارک رمضان، ماه پر خیر و برکتی است که سراسر نعمت و مغفرت و بخشش الهی است،ماهی که شب و روز آن تقوا و پرهیزگاری برای متقین است.

وی در ادامه خطبه اول سیره و روش زندگی حضرت مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام را مورد بحث قرار داده و بر لزوم تاسی به سیره آن حضرت تاکید کرد.

اهمیت احیای شب بیست و سوم

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در ابتدای خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی از دست اندرکاران برگزاری مراسمات احیای لیالی قدر قدردانی کرد و ضمن اشاره به فضیلت احیای شب بیست و سوم ماه رمضان بر شب های دیگر بیان کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها فرزندان خود را برای درک بهتر شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان که نسبت به دو شب گذشته فضیلت بیشتری دارد،در عصر استراحت می داد تا بتوانند به شب زنده داری بپردازند.

اداره جنگ کار پرهیزکاران بود نه دنیاطلبان

حجت الاسلام موسایی در ادامه یاد و خاطره شهید چمران را گرامی داشت و با بیان اینکه عرفان والا و عدم دنیا طلبی ایشان در آثار صوتی و مکتوب این شهید بزرگوار نمایان است، افزود: این چنین شخصیت های با تقوا و گریزان از دنیا جنگ را اداره کردند نه افراد دنیا طلب که خود غرق در فساد هستند.

تجدید پیمان مردم در روز قدس

وی همچنین روز قدس را یادگار حضرت امام خمینی(ره) برشمرد و اذعان نمود: در این روز مردم با آرمان های بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران تجدید بیعت خواهند کرد.

ریشه تروریسم

امام جمعه موقت شهر امام(ره) اظهار داشت: هدف ایجاد تفکر تکفیری و داعشی توسط مستکبرین را حفظ امنیت رژیم صهیونیستی است و اگر داعش از بین برود دشمنان ما تفکر تکفیری را با یک نام جدید به وجود خواهند آورد.

موسایی خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) از ابتدای نهضت و قبل از انقلاب اسلامی اعلام نمودند که ریشه تروریسم غده سرطانی رژیم جعلی اسرائیل است که باید از منطقه محو شود.

دوقطبی کردن مردم، تکمیل پازل دشمن

وی همچنین مسئولین کشور را به تامل و دقت در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری فرا خواندند و متذکر شد: مسئولین بر طبل دوقطبی کردن جامعه نزنند، بالاخره مردم با تمام مشکلاتی که وجود دارد در یک انتخابات کاملا آزاد شرکت کردند و حماسه ای عظیم آفریدند.

امام جمعه شهر امام(ره) هشدار داد: مبادا این حرکت عظیم را با صحبت های خود ضایع کرده و بر سر رقیب بزنیم که مردم به یک عقیده رای دادند.

موسایی ادامه داد: مردم ما به نظام جمهوری اسلامی رای دادند، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر، این که جامعه را بر دو قطب تقسیم کنیم از اهداف استکبار است.

وی همچنین افزود: مواظب باشیم خدایی ناکرده برای سود ضاهری چند روز دنیا تکمیل کننده پازل و نقشه دشمن نباشیم زیرا دشمن منتظر فرصت است و از سخنان و افعال نادرست ما سوء استفاده می کند.

علت حادثه تروریستی تهران بررسی شود

امام جمعه موقت شهر امام(ره) در ادامه ی سخنان خود در این خطبه خطاب به مسئولین تصریح کرد: داعش و گروه های تروریستی قطعا برای ما نقشه دارند.

موسایی توضیح داد: به تعبیر رهبر انقلاب حوادث تروریستی تهران ترقه بازی بود اما مسئولین باید متوجه باشند چه کاری انجام گرفته و یا چه حرفی زده شده که یک دفعه در قلب تهران این حادثه تروریستی اتفاق افتاد.

تشدید تحریم ها و حمایت از ضدانقلاب پس از برجام

وی همچنین ضمن اشاره به تصویب تحریم های جدید در سنای آمریکا اعلام کرد: بعد از برجام تحریم ها تشدید شده و ۹۸ نفر از ۱۰۰ عضو سنای آمریکا به تحریم علیه کشور ما آری گفتند و وزیر امور خارجه گستاخ آمریکا نیز می گوید ما از مخالفین داخلی ایران به هر نحوی حمایت می کنیم.

جنگ اقتصادی دشمن

امام جمعه موقت شهر امام(ره) در پایان تبیین کرد: این است تفکر دشمن، چرا به نصیحت های دلسوزانه رهبر معظم انقلاب توجه نمی کنید؟ دشمن از جنگ نظامی منحرف شده و اکنون به دنبال جنگ اقتصادی است.

دوقطبی