احمد انارکی نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تحریم‌های جدید مجلس سنای آمریکا علیه کشورمان،‌گفت: ما از همان بدو امضای برجام انتظار بدعهدی از آمریکا را داشتیم و می‌دانستیم نباید به این دولت اعتماد کرد و یا منتظر شفاعت او شد.

وی با ذکر این نکته با روی کار آمدن دونالد ترامپ چهره آمریکا برای همه مشخص خواهد شد، به انتشار اسناد دخالت این کشور در کودتای ۲۸ مرداد اشاره کرد و اظهار داشت: قطعاً مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصص جواب محکمی به این حرکت سنای آمریکا خواهند داد.

انارکی در ادامه گفت: اکنون در مرحله‌ای هستیم که اینگونه کارشکنی‌ها و تحریم‌ها تأثیری در مسیر در پیش گرفته شده از سوی کشورمان ندارد، چرا که به بسیاری از هدف ها خود رسیده‎‌ایم.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنم با تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورمان هم مسیر دیپلماسی دولت و هم شیوه گفت‌وگوها تغییر کرده و در دیدگاه‌ها درباره برجام تجدید نظر صورت گیرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های جدید میان اروپا و آمریکا شکاف خواهند انداخت و می‌توان به طرز سنجیده‌ای از این شکاف در طرف مقابل بهره برد.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس