به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۲۱ سال جهان با حضور ۱۶ تیم برتر از قاره‌های مختلف از دوم تا یازدهم تیرماه به میزبانی شهرهای «چسکه بوجویتسه» و «برنو» در کشور جمهوری چک برگزار می‌شود.

تیم ملی والیبال جوانان ایران در دور مقدماتی این رقابت‌ها در گروه سوم با تیم‌های ایتالیا، آرژانتین و اوکراین همگروه است که به گروه مرگ مشهور است زیرا ایتالیا تیم چهارم اروپاست، اوکراین نایب قهرمان اروپاست و آرژانتین نیز علاوه بر عنوان قهرمان آمریکای جنوبی، نایب قهرمان دوره گذشته این رقابت‌ها است.

** دور مقدماتی در چهار گروه چهار تیمی

دور مقدماتی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان در چهار گروه چهار تیمی برگزار می‌شود که گروه‌بندی آن به قرار زیر است:

گروه A: جمهوری چک، لهستان، کانادا و مراکش

گروه B: روسیه، ترکیه، کوبا و آمریکا

گروه C: آرژانتین، ایتالیا، ایران و اوکراین

گروه D: چین، برزیل، مصر و ژاپن

جواد کریمی، علی رمضانی، رسول آقچه‌لی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، شایان شاهسوند، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، علی یوسف‌پور، طیب عینی و اسماعیل طالبی ۱۲ بازیکن شرکت کننده ایران در این دوره از رقابت‌ها هستند.

اکبر محمدی (سرپرست)، بهروز عطایی (سرمربی) مسعود آرمات، احمد لاهوتی، علیرضا طلوع‌کیان (مربیان)، حسین خوریانی (آنالیزور)، مهدی احمدی (پزشک) و محمود محمدی (ماساژور) اعضای کادر فنی تیم ملی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان هستند.

شاگردان بهروز عطایی بازی‌های مرحله مقدماتی خود را در شهر «چسکه بوجویتسه» برگزار می‌کنند. تیم ایران در روزهای دوم تا چهارم تیرماه به ترتیب به مصاف ایتالیا، اوکراین و آرژانتین خواهد رفت.

تیم ملی والیبال جوانان ایران قبل از آغاز این رقابت‌ها در اردوی برون مرزی ترکیه و اسلوونی حضور یافت.

انتهای پیام/سمنبع :فارس