به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان و در پنجمین روز از این رقابت‌ها، رامین ولی‌پور ملی‌پوش کشورمان در پیکارهای دسته ۸۵ کیلوگرم گروه A با ۹ وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداخت که در پایان در جایگاه دهم ایستاد.

* حرکت یک‌ضرب:

ولی‌پور کارش یا در حرکت یکضرب با وزنه ۱۵۰ کیلوگرمی آغاز کرد، اما در حرکت اول و دوم موفق به مهار این وزنه نشد. وی برای حرکت سوم یکضرب وزنه ۱۵۱ کیلوگرمی را درخواست نمود و در نهایت موفق شد آن را بالای سر ببرد تا با ۱۵۱ کیلو به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد و به رتبه هشتم قناعت کند.

در پایان حرکات یک ضرب ریواز داویتادزه از گرجستان با ۱۶۲ کیلوگرم طلا گرفت. ابراهیم فارس الباخ از قطر با ۱۶۰ کیلوگرم مدال نقره و والنیلا سانچز از ونزوئلا با ۱۵۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

* حرکات دوضرب:

ولی‌پور برای اولین حرکت وزنه ۱۷۷ کیلویی را انتخاب کرد که موفق به مهار آن شد، اما در دومین تلاش در مهار وزنه ۱۸۵ کیلوگرمی ناکام بود. ولی‌پور در حرکت سوم نیز در مهار وزنه ۱۸۷ کیلوگرمی ناکام بود تا با مجموع ۳۲۸ کیلوگرم و عنوان دهمی به کار خود پایان دهد. ولی‌پور در دوضرب نیز با ۱۷۷ کیلوگرم دوازدهم شد.

در پایان حرکت دوضرب ابراهیم فارس از قطر با ۱۹۳ کیلوگرم اول شد. سانچز از ونزوئلا با ۱۹۲ کیلوگرم و ریواس از کلمبیا با ۱۹۱ کیلوگرم دوم و سوم شدند.

در مجموع دسته ۸۵ کیلوگرم، ابراهیم فارس از قطر با ۳۵۳ کیلوگرم اول شد و مدال طلا را بر گردن آویخت. سانچز از ونزوئلا با ۳۴۸ کیلوگرم در جایگاه دوم ایستاد و ریواز داویتادزه از گرجستان با ۳۴۷ کیلوگرم سوم شد و مدال برنز گرفت.

رامین ولی‌پور وزنه‌بردار دسته ۸۵ کیلوگرم تیم جوانان کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا که سال گذشته در ژاپن برگزار شد، توانست در حرکت یکضرب ۱۵۱ کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۱۸۷ کیلوگرم و در مجموع ۳۸۸ کیلوگرم به ۳ مدال نقره دست یابد. 

وی در مسابقات قهرمانی جوانان ۲۰۱۶ جهان به میزبانی تفلیس گرجستان نیز در حرکت یکضرب وزنه ۱۵۲ کیلوگرم، در حرکت دوضرب وزنه ۱۸۰ کیلوگرم و با مجموع ۳۳۲ کیلوگرم در جایگاه هشتم ایستاد.

انتهای پیام/سمنبع :فارس