به گزارش “دزفول امروز“، شیوع بیماری خطرناک تب کریمه ی کنگو هر ساله در فصل تابستان نگرانی عموم مردم را به دنبال دارد.

این بیماری مرگبار جزء دسته ی بیماری های مشترک بین دام و انسان به شمار می رود و از طریق گزش کنه ی هیالومای آلوده و یا کشتن آن بر روی پوست به انسان منتقل می شود.

شهرستان دزفول هم با قرار گرفتن در منطقه ی آب و هوای گرم و نیز داشتن دام های مختلف مستعد شیوع و انتقال این بیماری ویروسی می باشد.

به همین منظور روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان دزفول، از برگزاری کلاس تب کریمه ی کنگو در مرکز اورژانس این شهرستان خبر داد.

این کلاس آموزشی تخصصی با حضور پرسنل مراکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ از شهرستان های دزفول، شوش و گتوند تشکیل گردید.

شرکت کنندگان این کلاس روز گذشته و امروز بیست و هفتم و بیست و هشتم خرداد ماه ۱۳۹۶ در دو نوبت آموزش های لازم را فرا گرفتند.

جعفری نیا کارشناس ارشد بیماری های واگیردار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول مدرس این دوره ی آموزشی بود که توضیحاتی در خصوص بیماری تب خونریزی دهنده ی کریمه کنگو ارائه داد.

مسئول واحد آموزش اورژانس دزفول در این خصوص ابراز داشت: طی کلاس آموزشی فوق آشنایی با روش های تشخیص، پیشگیری و مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده ی کریمه ی کنگو مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

عبدالرحیم علوی در ادامه بیان نمود: با توجه به اهمیت موضوع بیماری تب کریمه ی کنگو و نیاز سنجی واحد آموزش مرکز مدیریت فوریت های پزشکی دزفول و نیز با توجه به حساسیت شغلی فوریت های پزشکی تصمیم به برگزاری این کلاس گرفته شد.

قطعا برگزاری کلاس آموزشی فوق اقدامی قابل تقدیر است ولی مهمتر از برگزاری این دوره آموزش عموم مردم خصوصا عشایر، روستاییان، دامداران، کشاورزان و افرادی است که احتمال ابتلا به این بیماری در آنها بیشتر است.

تصاویری از این کلاس آموزشی را در پایان می بینید.

کلاس