حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به حضور پرشور مردم گفت: روز قدس یکی از یادگاران ماندگار امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که با هوشیاری تمام امت اسلامی را به بیداری فرا خواندند و آنها را متوجه مساله قدس، فلسطین و قبله اول مسلمین کردند.

عضو شورای مرکزی نمایندگان رهبری در دانشگاه‌ها، تاکید کرد: امام (ره) جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند که با گذشت چند دهه از نامگذاری روز قدس این روز در جهان اسلام و حتی کشورهای غیر اسلامی به عنوان یک روز به یاد ماندنی و مهم تلقی می‌شود و در همه جهان این راهپیمایی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: روز قدس به عنوان روز انزجار از رژیم صهیونیستی و مقابله با این رژیم کودک کش تا رسیدن به نقطه هدف که در حقیقت محو رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار است، ادامه دارد، همانطور که امام (ره) هم فرمودند.

کلانتری تاکید کرد: به نظر بنده روز قدس امسال حضور ملت جدی‌تر بود به این دلیل که تلاش‌های وقیحانه رژیم صهیونیستی هم در شهرک‌سازی‌ها و هم در تخریب منازل مردم فلسطین و آواره کردن آنها رو به تشدید شده است و مردم مسلمان با حضور در این مراسم آمده‌اند تا با صدای بلندتر انزجار خود را فریاد بزنند و این حداقل کاری است که یک شهروند مسلمان می‌تواند انجام دهد.

کلانتری با اشاره به حمله موشکی سپاه به مراکز تسلیحاتی و فرماندهی تروریست‌های داعش گفت: یکی از پیام‌های این حمله به رژیم صهیونیستی بود آنها همواره جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرده و این حمله پیام مهمی برای آنها داشت؛ مردم هم با حضور خودشان امروز یک جواب دندان شکن به آنها دادند و به نوعی هم از امنیت و هویت ملی خودشان دفاع کردند.

انتهای پیام/

 

 منبع:خبرگزاری فارس