به گزارش “دزفول امروز”، دوره ی بصیرتی یاوران ولایت بسیج دانش آموزی برای برگزیدگان این رده در مکان دانشگاه صنعتی جندی شاپور شهرستان دزفول برگزار شد.

این دوره با شرکت تعداد ۲۰۰ نفر از دانش آموزان بسیجی و انقلابی از مدارس دوره ی دوم متوسطه ی شهرستان دزفول همراه بود.

دوره ی یاوران ولایت بسیج دانش آموزی از روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ آغاز شده و تا شنبه بیست و چهارم همان ماه ادامه و خاتمه یافت.

همچنین در این دوره چندی از مسئولین محلی از جمله فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج، مدیریت اداره ی آموزش و پرورش و فرمانده ی حوزه ی مقاومت بسیج شهید فهمیده ی شهرستان دزفول حضور یافتند.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول طی سخنانی در این دوره راه یافتن دانش آموزان حاضر را به دوره ی یاوران ولایت تبریک گفته و آن را بسیار مهم ارزیابی نمود.

سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد ابراز داشت: دانش آموز انقلابی، دانش آموزی است که شاخصه های انقلاب اسلامی و شاخصه های انقلابی بودن را در خود مهیا کند.

وی در ادامه ی سخنانش با اشاره به نیاز های انقلابی بودن اظهار داشت: انقلابی بودن حتما می طلبد که یک تاثیر گذاری اجتماعی توسط انسان در جامعه اتفاق بیفتد.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول اضافه کرد: برای تاثیرگذاری اجتماعی باید یک فرد جاذبه ی لازم را بر محیط پیرامون خود داشته باشد.

محتشمی در پایان خاطر نشان کرد: راه رسیدن به جاذبه ی یاد شده از طریق متخلق شدن به اخلاق نیکو می باشد که همان اخلاق محمدی (ص) است.

فرمانده ی حوزه ی مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده ی شهرستان دزفول نیز در سخنانی هدف از برگزاری این دوره را ارتقای سطح معرفت و بصیرت دینی دانش آموزان بسیجی عنوان کرد.

سروان پاسدار رضا صائمی نیا در ادامه ابراز داشت: این امر برای حضور فعال و اثرگذار دانش آموزان بسیجی در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی و پویایی و تحول در سطح واحد های مقاومت بسیج دانش آموزی ضرورت دارد.

وی همچنین اذعان نمود: در این طرح بصیرتی موضوع اصلی و مورد نظر، تربیت فرماندهان و مدیران جوان و نوجوان انقلاب در سطح واحد های مقاومت پیشگام می باشد.

فرمانده ی حوزه ی مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده ی شهرستان دزفول در پایان بیان داشت: تعداد دانش آموزان شرکت کننده در این طرح ۲۰۰ نفر می باشد که از بین دانش آموزان بسیجی انقلابی و نخبه ی مدارس دوره دوم متوسطه طی مراحل گزینش و مصاحبه انتخاب شده اند.

برای