به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما در نامه‌ای به علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما تاکید کرد: برنامه‌هایی نظیر «ثریا» که با بررسی مشکلات اساسی کشور و مردم، از صنایع خرد و کلان تا نظام بانکداری، آموزش و پرورش، مسکن، بحران آب، طرح تحول نظام سلامت شرایط آگاهی‌قسمتی جامعه را فراهم می‌سازد، سبب بازگشت اعتماد مردم به رسانه ملی می‌شود.

در ابتدای این نامه ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، آمده است: بارها مقام معظم رهبری رسالت اصلی صداوسیما در مسائل مختلف بیان و راهبردهای اساسی برای رسیدن به رسانه جهان اسلام را ترسیم کرده‌اند اما متاسفانه کلام ایشان چون گذشته مورد بی مهری‌های زیادی قرار گرفته است.

در ادامه این نامه بیان شد: یکی از این موارد برنامه تلویزیونی ثریا بود که هدفش برطرف کردن مشکلات مردم است و پس از پیام تشکر مقام معظم رهبری از آن‌ها، که چون همیشه حاصل نگاه تیزبین و برجسته و استراتژیک ایشان بود، یکی از پرمخاطب ترین برنامه های صداوسیما مورد هجوم و کم لطفی قرار گرفت. این اولین بار نیست که دستور رهبری روی زمین می‌ماند و عده‌ای ظاهرا که در قلب شان عداوت با کلام ولایت دارند در خفا از هر کارشکنی برای اجرای فرامین ایشان فروگذار نمی‌کنند.

در ادامه این نامه خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما تاکید شد: برادر انقلابی آقای علی عسکری همانطور که می‌دانید پس از پیام تشکر و قدرانی رهبر انقلاب از عوامل برنامه ثریا، چند بار دیگر به حضرتعالی و مجموعه رسانه ملی دستور بر حمایت از ثریا داده‌اند که دیده‌بان پیشرفت کشور بوده و مسائل مهم کشور را با تیزبینی و نگاه دقیق نقد و بررسی می‌کند تا که بتواند نقش خود را در گره گشایی از مشکلات مردم ایفا نماید، اما سازمان را چه شده است که علی رغم تاکید ایشان درگیر سیاسی بازی های دلالان دولتی و ظاهر الصلاح های صداوسیما می‌شود تا منافعاشان خدشه دار نشود و بتوانند با فشارهای سیاسی و اقتصادی رسالت روشنگری صداوسیما را به حاشیه برانند.

در بخش دیگری از این نامه اظهار شد: زمانی که مجال نقد منصفانه و کارشناس محور در رسانه ملی فراهم نشود عده‌ای معترض در لباس منتقد دست به کارهای مغایر اخلاق و ادب مسلمانی زده و روز قدس به منتخب مردم بی احترامی می‌کنند. باید اجازه داد منتقدین واقعی که درد ملت و اسلام دارند فرصت و امکان بیان حرف های خویش را داشته باشند.

همچنین در این نامه بیان شد: بی‌شک در برهه‌ای که تیم رسانه‌ای دولت و عوامل شان همواره سعی بر حاشیه سازی های روزانه برای دورکردن اذهان مردم از مسائل اصلی کشور بالاخص ناکارآمدی دولت در حوزه اقتصادی دارند، برنامه‌هایی نظیر «ثریا» که با بررسی مشکلات اساسی کشور و مردم، از صنایع خرد و کلان تا نظام بانکداری، آموزش و پرورش، مسکن، بحران آب، طرح تحول نظام سلامت و… شرایط آگاهی‌قسمتی جامعه را فراهم می سازد، سبب بازگشت اعتماد مردم به رسانه ملی می‌شود. همچنین اگر دولت مردان حقیقتا خواهان برطرف کردن مشکلات باشند، می‌بایست از حضور چنین برنامه ای که دلسوزانه نکاتی را برای پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی مطرح می کند استقبال کرده و نهایت حمایت را خرج آن نمایند.

همچنین در نامه به علی عسکری آمده است: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان خاکریز اصلی جنگ نرم، باقدرت تأثیرگذاری بر افکار عمومی باید بداند که قطعا رهنموهای امام خامنه ای به صلاح این مجموعه است و می بایست با حمایت از جوانان مومن انقلابی نقش بی دلیل خود در آگاهی مردم با پشت پا زدن به منفعت طلبان داخلی و خارجی ایفا و با حرکت بر مبنای اصول و ارزش های انقلاب اسلامی برنامه ثریا را مجددا احیا نمایند و از تمام توانایی‌های خود در راستای تحقق هدف ها انقلاب اسلامی و جلوگیری از انحرافات استفاده کند.

انتهای پیام/

 منبع:خبرگزاری فارس