به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی در نامه‌ای خطاب به حسین سلیمی رئیس این دانشگاه ضمن انتقاد از حضور عناصر فتنه‌گر در دانشگاه علامه بیان داشت: برخی تشکل‌های یکبار مصرف با پایین آوردن شانیت جنبش دانشجویی، خود را به پیاده نظام جریان‌های رادیکال خارج دانشگاه تبدیل کرده‌اند و به دنبال حاشیه سازی برای نهاد مقدس دانشگاه هستند.

در ابتدای این نامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره همکاری با فتنه‌گران و زشت دانستن آن آمده است: رهبر انقلاب فرموده‌اند « برای ما این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب مطرح نیست، بنده روی مساله فتنه حساسم. اینکه رسم شده از امام و نظام و انقلاب دم بزنند، اما با کسی هم که می گوید انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است همکاری کنند یا از او حمایت کنند. این پدیده، پدیده زشتی است.»

در ادامه این نامه تاکید شد: در روزهایی که عناصر فتنه و حامیان مغرض آنها قصد دارند جای پای خود را در دانشگاه باز کنند، متاسفانه مسئولان دانشگاه نیز با غفلت های پی در پی فضای دانشگاه را به سمت سیاسی زدگی سوق می‌دهند. در این بین برخی تشکل‌های یکبار مصرف با پایین آوردن شانیت جنبش دانشجویی، خود را به پیاده نظام جریان‌های رادیکال خارج دانشگاه تبدیل کرده‌اند و به دنبال حاشیه سازی برای نهاد مقدس دانشگاه هستند.

همچنین در ادامه این نامه تصریح شد: متاسفانه روز چهارشنبه شاهد حضور برخی محکومان امنیتی فتنه ۸۸ و از اعضای حزب منحله مشارکت، در مراسم افطاری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه بودیم. دیکتاتور مسلکانی که همیشه به جنبش دانشجویی به عنوان پیاده نظام خود نگریسته‌اند و هزینه‌های بسیاری را به نظام و انقلاب تحمیل کرده‌اند.

 در بخش دیگری از این نامه خطاب به سلیمی  آمده است: سوال ما از شما این است که این افراد با چه مجوزی در این برنامه حضور یافته و سخنرانی کرده‌اند؟ آیا هیات نظارت مجوزی برای حضور این افراد معلوم الحال در دانشگاه صادر کرده است؟ چرا معاونت فرهنگی و حراست دانشگاه در نظارت بر این تشکل‌های حاشیه ساز که خود را فراتر از قانون می‌دانند کوتاهی می‌کنند؟

در پایان این نامه تاکید شد: تاکید می‌کنیم که انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی ضمن ابراز محکومیت و انزجار از این اقدام، هر گونه حمایت از محکومان فتنه و گروه‌های غیرقانونی و زمینه سازی در جهت حضور این افراد را طبق ماده ۱۸ بند ۵ آیین‌نامه تشکل های اسلامی دانشگاه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه ۴۴۸ مورخ ۹ شهریور  ۱۳۷۸ از مصادیق بارز اقدام مجرمانه و قابل پیگرد قانونی از سوی مراجع ذیصلاح می داند و حق خود را در پیگیری این اتفاق برای برخورد قانونی با بانیان این مراسم محفوظ می دارد تا دیگر شاهد این اعمال خودسرانه در دانشگاه نباشیم.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس