به گزارش “دزفول امروز”، امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش و مسئولینی از ناحیه ی مقاومت بسیج دزفول در اقدامی شایسته به دیدار خانواده ی گرانقدر شهید “سعید زربخش” شتافتند.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین قلی نژاد مدیر مدرسه ی شهید زربخش اولین مدرسه ی امین دزفول و مسئولینی از این مدرسه که اصالتی فرهنگی و حوزوی دارد در این دیدار حضور داشتند.

امام جمعه ی دزفول در سالروز شهادت این شهید والامقام ضمن بیان تبریک و تسلیت به خانواده ی شهید ایشان را خانواده ای متدین و انقلابی معرفی کرد که همیشه منشاء خدمت و خیر و برکت در شهرستان های دزفول و شوش بوده اند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی بزرگداشت خانواده ی شهدا را وظیفه ای همگانی دانست و اظهار کرد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی احترام و تکریم خانواده های معزز شهدا از سوی مردم و مسئولین می باشد.

وی خانواده های شهدا را چشم و چراغ و ولی نعمت مردم خواند و ابراز امیدواری نمود ان شاء الله خداوند توفیق دهد که همه ی ما رهرویی راستین برای شهدا باشیم.

در پایان این دیدار با اهدای یک تابلوی نفیس به مادر مکرمه و خانواده ی بزرگوار شهید زربخش، از ایثارگری و مقاومت ایشان قدردانی گردید.

اولین مدرسه ی امین شهرستان دزفول به نام دبیرستان شهید سعید زربخش با هدف تربیت نیروهای مؤمن و ولایی افتتاح شده است.

این مدرسه با تلاش های فراوان به موفقیت هایی دست یافته و علی رغم کمبودها، روند آموزشی، تربیتی و پرورشی رو به رشدی را پشت سر گذاشته.

شایان ذکر است که شهید سرافراز سعید زربخش در تاریخ ۱۳ تیر ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای یک در منطقه ی عملیاتی مهران به فیض شهادت نائل آمد.

بدون شک این گونه دیدارها تاثیر فراوانی بر مسئولین و خدمتگذاری بیشتر ایشان به مردم و انقلاب دارد و باعث می شود خانواده های معظم شهدا تا حدودی از حصار فراموشی خارج شوند.

شهرستان دزفول در هشت سال دفاع مقدس حماسه های ماندگاری در مقاومت و ایثار خلق کرد و فراتر از ۲۶۰۰ شهید تقدیم اسلام و کشور نمود.

تصاویری از این دیدار پر برکت را در پایان این گزارش پیشکش حضورتان می کنیم.

خانواده