به گزارش “دزفول امروز“، در آستانه ی فرارسیدن عید سعید فطر جلسه ی شورای زکات شهرستان دزفول با موضوع نحوه ی جمع‌آوری فطریه ی شهرستان با حضور اعضای ستاد در دفتر نهاد امامت جمعه ی این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه ی دزفول در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مؤمنین روزه دار گفت: موضوع زکات و فطریه، یک واجب الهی بوده و باید به عنوان امانت الهی در اخذ و هزینه کرد آن دقت لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی اظهار کرد: امسال دریافت زکات فطره با طرحی نو که زیر نظر شورای زکات مصوب شده، انجام می شود.

رئیس شورای زکات شهرستان دزفول در ادامه تشریح کرد: این طرح را می توان همسان سازی اخذ فطریه نامید که با رعایت قانون از سوی همگان، دریافت فطریه ساماندهی شده و امکان سوء استفاده توسط افراد متخلف وجود نخواهد داشت.

طی این جلسه مقرر شد که اداره ی بهزیستی و کمیته ی امداد امام خمینی (ره) مسئولیت جمع‌آوری زکات فطره را در شهرستان دزفول به عهده بگیرند.

مسئولین حاضر در جلسه ی شورای زکات تاکید کردند دو نهاد فوق الذکر صندوق هایی را با آرم و نشان مخصوص شورای زکات در سطح شهرستان دزفول مستقر کنند.

همچنین قرار بر این شد که زکات فطره ی صندوق های یاد شده پس از جمع آوری، زیر نظر امام جمعه ی دزفول که مسئولیت شورای زکات را به عهده دارد هزینه گردند.

خلاصه ای از مهم ترین مصوبات جلسه ی شورای زکات دزفول در پایان می آید:

  1. با توجه به بخشنامه ی وزارت کشور، مسئول شورای زکات شهرستان، مؤسسات خیریه ای که قصد جمع آوری فطریه را دارند، در صورت دارا بودن شرایط لازم، معرفی و کمیته ی امداد مجوز لازم را در محل همان مؤسسه صادر خواهد کرد.
  2. مبالغ جمع آوری شده توسط مؤسسات دارای مجوز، باید به حساب دبیرخانه ی شورای زکات واریز شده و دبیرخانه نیز پس از جمع آوری کلی در اسرع وقت به بازگشت آن اقدام نماید.
  3. تمام صندوق های جمع آوری زکات فطره در سطح شهرستان باید آرم و نشان مخصوص شورای زکات را دارا باشند.
  4. نیروی انتظامی موظف به جمع آوری صندوق های غیرمجاز در سطح شهرستان است.

آرم ستاد احیای زکات کشور که بر روی صندوق های معتبر ثبت می شود.

جمع‌آوری