به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۷ در توکیو ژاپن هم به پایان رسید و ایران عنوان قهرمانی را برای دومین سال متوالی به دست آورد. ایران در این دوره از رقابت‌ها ۴۲۳ امتیاز کسب کرد.

*مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان با حضور ۵۰ کشور؛ ۳۱ کشور در بخش دختران و ۴۵ کشور در بخش پسران در شهر “کاماتا در حومه کاوازاکی برگزار شد که از توکیو پایتخت ژاپن ۳۰ دقیقه فاصله دارد.

*مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در سالن «اوتاسیتی» در مجموعه ورزشی «جنرال جیمنازیوم» توکیو برگزار شد که ظرفیت سالن اوتاسیتی ۴ هزار نفر است. این سالن در مرکز شهر توکیو واقع شده.

* اختتامیه مسابقات در حالی دقایقی پیش برگزار شد که همه نفرات حاضر در سالن یکی پس از دیگری سالن را ترک کردند، اما جالب‌ترین نکته این بود که اعضا تیم ملی وزنه برداری ژاپن پس از پایان مسابقات بلافاصه دست به کار شدن و تمام صندلی‌ها و لوازم حاضر در سالن مسابقات را جمع کردن و سالن به کلی تخلیه شد. در واقع آنها مسئولیت جمع آوری تمام وسایل برگزاری مسابقات بودند. این اتفاق در نوبه خود بسیار جالب و نادر بود.

*تنها سه تیم ایران، ژاپن و آمریکا با ترکیب کامل در مسابقات شرکت کرده بودند.

 

*تیم ملی وزنه برداری ایران با هشت وزنه بردار در این دوره از مسابقات شرکت کرد که توانست ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز توسط رضا بیرالوند، علی داودی و رحمان اورامه کسب کند و در رده بندی مدالی ششم شد.

 

* اوت شدن علی داودی در دسته فوق سنگین از اتفاقات تلخ این دوره از مسابقات بود . البته ایران توانست در این دوره بعد از پنج سال صاحب مدال طلای مجموع جوانان جهان شود.

*حضور قهرمان سوموی گرجستانی در سالن سابقات باعث بالا رفتن روحیه اعضا تیم ملی وزنه برداری گرجستان شده بود.

*دو بانوی ژاپنی با لباس کیمانو(لباس رسمی ژاپنی) در مراسم اهدا مدال حضور داشتند.

*باتوجه به استقبال کمی که از مسابقات روز پایانی شده بود، مسئولان تماشای این رقابت‌ها را رایگان کرده بودند. برای اینکه سالن از حالت سکوت خارج شود آهنگ های ژاپنی در سالن پخش می‌شد.

*نصب پرچم ده متری جمهوری اسلامی ایران در جایگاه تماشاگران از سوی ایرانی‌های مقیم ژاپن از نکات جالب توجه بود. 

*مسئولان برگزاری مسابقات از نفرات حاضر در سالن مسابقات با میوه و قهوه پذیرایی می‌کردند.

*حضور رئیس فدراسیون وزنه برداری در کنار ملی پوشان باعث بالا رفتن روحیه آنها شده بود. ملی پوشان کشورمان زمانی که نماینده کشورمان به روی تخته می رفت به شدت او را تشویق می کردند و باعث بالا رفتن روحیه نماینده ایران می شدند.

*در پایان مسابقات همه اعضا تیم ملی از تلاش سرمربی تیم تشکر کردند و مدعی شدند که تلاش می کنند تا در مسابقات آینده با کسب بهترین مدال مزد زحمات او را بدهند

در پایان مسابقات اعضا تیم ملی ژاپن وقتی تمام صندلی‌ها و وسایل داخل سالن را جمع میکردنداین موضوع برای مسئولان کشورهای دیگر جالب بود و رفتار آنها را تشویق کردند.

گزارش رضا مقدم خبرنگار فارس از ژاپن

انتهای پیام/امنبع :فارس