به گزارش “دزفول امروز“، مردم خداجوی ایران در آخرین جمعه ی ماه رمضان به خیابان ها آمدند تا با ملت مظلوم فلسطین اعلام همبستگی و حمایت کنند و این پیام را به سردمداران استکبار جهانی برسانند که دفاع از مظلومین جهان تا نابودی آن ها و برقراری صلح پایدار ادامه دارد.

خبرنگار دزفول امروز در حاشیه ی این راهپیمایی گفتگوهایی با چندی از مسئولین شهرستان دزفول ترتیب داده است که در ادامه آنها را می خوانیم.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان شریف این شهرستان و ملت بزرگ ایران از حضور با شکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس قدردانی کرد.

حبیب اله آصفی افزود: مردم ایران با وجود تمامی مشکلاتی که در دوران هشت سال دفاع مقدس تحمل کرده اند، همواره به دنبال ستاندن حق مظلوم از ظالم بوده اند.

وی در مورد حمله ی موشکی سپاه به مقر نظامی داعش در دیر الزور سوریه که به هلاکت حدود ۳۰۰ داعشی انجامید، بیان کرد: این موضوع تقریبا اولین حرکت بین المللی ما پس از جنگ تحمیلی بود که با پشتیبانی شورای عالی امنیت ملی و  رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت.

فرماندار دزفول اذعان داشت: پیام این حرکت برای جهانیان پایبندی ملت به شعار نه شرقی و نه غربی می باشد و پیشرفتگی دانش نظامی ما در حدی است که هیچ کس توان تعرض به میهن ما را ندارد.

امام جمعه ی شهرستان دزفول نیز ضمن تقدیر از حضور حماسه ساز  مردم در راهپیمایی روز قدس خاطر نشان کرد: ایرانیان به هیچ وجه مظلومین جهان من جمله مسلمانان مظلوم فلسطین را تنها نخواهند گذاشت و از مولفه های اصلی گفتمان انقلاب اسلامی ایران حمایت از مظلوم در برابر ظالم است.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی دزفولی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر چرایی شعار مرگ بر آمریکا اظهار داشت: آمریکا منبع تمام شرارت ها در جهان است و گروه های تروریستی محصول تصمیمات سیاستمداران آمریکایی است.

وی ادامه داد: ما با مردم آمریکا هیچ گونه خصومتی نداریم ولی سیاست های خصمانه و شرارت آمیز مسئولین این کشور مورد قبول ما نیست.

فرمانده ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول نیز که در مراسم امروز حضور داشت در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره سند ۲۰۳۰ ابراز داشت: این سند با مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ بیست و سوم خرداد ماه و با توجه به تاکید بسیار رهبر انقلاب رد شده است.

سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد در ادامه متذکر شد: با این وجود همچنان چارت درسی مدارس مبتنی بر محورهای سند مذکور تبیین گردیده است.

وی همچنین تشریح کرد: فرهنگ غنی ما برگرفته از اسلام است که کامل ترین دین الهی می باشد. ما نباید اجازه بدهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

فرمانده ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم دولت مردان ما هر چه سریعتر نسبت به حذف مبانی این سند از رویکرد تحصیلی کشور اقدام کنند.