به گزارش دزفول امروز به نقل از رهیاب، مسئله گرد و غبار خوزستان سال‌ها است که موجب کاهش سطح رفاه مردم این استان شده و ۳ دولت مختلف درگیری این موضوع بوده‌اند اما با این حال هیچ تصمیم امیدوار کننده‌ای در این زمینه اتخاذ نشده است.

از ابتدای دولت روحانی مسئولان محیط زیست کشور اعلام کردند که بخش زیادی از مسئله گرد و غبار با آبگیری هورالعظیم حل می‌شود و امروز مسئولان عالیرتبه کشور از جمله شخص رئیس جمهور ادعای آبگیری ۸۰ درصدی این تالاب را می‌کنند، در حالی که مسئله کانون‌های داخلی نسبت به قبل تشدید شده است.

در روزهای گذشته تبلیغات زیادی درباره برگزاری اجلاسیه بین المللی مقابله با گرد و غبار شد و بسیاری از مسئولان چشم به راه تصمیم جامع در این زمینه بودند که امروز معصومه ابتکار آب پاکی را روی دست آنها ریخت

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در پاسخ به این پرسش که آیا نتایجی در این اجلاس با کشورهای دیگر حاصل شده است؟ گفت: ‌بله روز گذشته بیانیه بسیار کوبنده‌ای در این زمینه در کنفرانس داشتیم که زمینه همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه و همچنین همکاری‌های فنی و مشارکتی و همکاری سازمان ملل را داشته باشیم که تاکنون نیز سازمان ملل همکاری بسیار خوبی داشته است و امیدواریم بتواند این نقش مهم را به خوبی انجام داده و کشورها را در کنار هم برای پیشبرد برنامه‌های مقابله با گرد و غبار کمک و هدایت کند.

به گزارش رهیاب، معضل خوزستان از بیانیه نوشتن و بیانیه صادر کردن گذشته است، حال این بیانیه‌ها کوبنده باشند یا نباشند مسئله مردم نیست بلکه مردم می‌خواهند دولت به وعده خود در این زمینه عمل کند، وعده‌ای که حسن روحانی در سفر تبلیغاتی‌اش به خوزستان به مردم داد و عنوان کرد: نصف راه را برای حل این مشکل آمده‌ایم و در ۴ سال دولت دوازدهم این مشکل را به صورت کامل حل می‌کنیم.

انتهای پیام/