به گزارش “دزفول امروز“، در پی ادامه ی موج گرمای بی سابقه و فراتر از ۵۰ درجه ی استان خوزستان اداره ی کل مدیریت بحران استانداری این استان تصمیماتی برای میزان ساعت کاری شهروندان اتخاذ کرد.

این اداره ی کل در اطلاعیه ی خود که از سوی روابط عمومی فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول به ادارات، بانک ها، مراکز آموزشی و دستگاه های اجرایی شهرمان ابلاغ شد کاهش ساعات اداری نهادهای فوق را اعلام نمود.

در اطلاعیه ی اداره ی کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به پیش بینی وقوع دمای بالا و بنا بر درخواست شرکت برق منطقه ای طبق تصمیم ستاد مدیریت بحران استان، زمان اتمام کار کلیه ی ادارات، بانک ها، مراکز آموزشی و دستگاه های اجرایی استان (به جز مراکز خدماتی، عملیاتی، درمانی و آتش نشانی) طی روزهای نوزدهم الی بیست و یکم تیر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۳ می باشد.

بدین ترتیب از فردا دوشنبه ساعات اداری استان خوزستان کاهش یافته تا فشار کمتری به شبکه ی توزیع برق وارد گردد و در ساعات اوج مصرف برق صرفه جویی بیشتری صورت گیرد.

در روزهای گذشته گرمای زیاد هوا که بعضا توام با گرد و خاک و پدیده ی رطوبت شدید (شرجی) نیز بوده است مشکلات زیادی برای مردم استان خوزستان به وجود آورده و موجب گرمازدگی تعدادی از شهروندان و نیز آسیب به تجهیزات برقی شده است.

ساعت