به گزارش خبرگزاری فارس، پویش شعری «هزار تیر هجا» با انتشار فراخوان از شاعران جوان کشور برای شرکت در این پویش دعوت بعمل آورد.

پس از انتشار بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب در دیدار امسال با شاعران کشور، مبنی بر ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود پیرامون اتفاقات منطقه، همچون رفتارهای سخیف آل سعود و هم‌پیمانان آن‌ها برای سرودن اشعار هجو، تحریریه مجله ادبی و پایگاه مجازی آفتابگردان‌ها با همکاری انجمن ادبی شهرستان ادب در کاشمر از همه شاعران عضو دوره‌های مختلف آفتابگردان‌ها و دیگر شاعران دعوت می‌کند تا به پویش شعری «هزار تیر هجا» بپیوندند.

پویش شعری «هزار تیر هجا» در نظر دارد تا هزار قطعه شعر از شاعران جوان انقلاب را در لبیک به بیانات رهبر فرزانه انقلاب، پس از جمع‌آوری، در صورت احراز حد نصاب لازم در قالب مجموعه‌ای با همین عنوان گردآوری کند.

شعرهای ارسالی صرفا باید در موضوعات «تحولات منطقه»، «پیروزی‌های جبهه مقاومت» و «مدافعان حرم» باشد.

همچنین در بخش ویژه نیز می‌توانند دست به «هجو جاهلیت استکباری (آمریکا)»، «هجو جاهلیت صهیونیستی (اسرائیل)، «هجو جاهلیت قبیله‌ای (آل سعود و آل خلیفه) و «هجو جاهلیت تروریستی‌تکفیری (داعش)» بزنند.

بدیهی است منظور از «هجو» در این فراخوان شعری منطبق با اصول و ارزش‌های فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و به دور از رکاکت و ابتذال است. به زودی جهت تبیین بیشتر مولفه‌های شعر هجو با نگاه اسلامی مقالات و یادداشت‌هایی در پایگاه مجازی آفتابگردان‌ها منتشر خواهد شد.

شاعران جوان می توانند آثار خود را در موضوعات پویش، به آدرس‌های تلگرام:‌ @aftabgardanha ، دایرکت اینستاگرام:‌ @aftab_gardanha ، ایمیل: office4poem@gmail.com ارسال کنند.

انتهای پیام/ومنبع:خبرگزاری فارس