به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ظهر امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که با توجه به کاهش قیمت نفت، ایران چه دیپلماسی و رایزنی‌هایی را برای افزایش قیمت نفت در اوپک انجام خواهد داد؟ اظهار داشت: علت کاهش قیمت نفت افزایش غیر پیش‌بینی شده تولید نفت آمریکا است که طی چند سال گذشته حدود ۹۰۰ هزار بشکه به نفت آمریکا اضافه شده است و این عدد بیش از آن چیزی است که اعضای اوپک پیش‌بینی کرده بودند.

وی افزود: ما در حال رایزنی با اعضای اوپک برای تصمیم گیری درباره این موضوع هستیم، تصمیم گیری درباره این موضوع دشوار است و این تصمیم گیری بدین معنا است که اوپک مجددا تولیدات خود را کاهش دهد. البته بحثی که  برخی اعضای اوپک دارند این است که از کاهش تولید نفت اوپک مدت زیادی نگذشته که عملا تاثیرگذار در بازار باشد و باید مدتی صبر کرد تا ببینیم تاثیرات آن چیست تا بتوان بر اساس آن کار را پیش برد.

وزیر نفت تصریح کرد: در اوپک کاهش تولید نفت کار سختی است لذا همانطور که اشاره شد قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و علت آن افزایش تولید نفت آمریکاست.

زنگنه با تاکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس به دلیل اهمیت مقابله با پیوند صهیونیست‌ها و تروریسم داعش گفت: علاوه بر اینکه خودم در این راهپیمایی شرکت می‌کنم همه هموطنان را هم برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت می کنم .

وی تصریح کرد: امسال علاوه بر موضوع قدس، بحث مقابله با صهیونیسم و گروهک تروریستی داعش هم مطرح است که ضرورت حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس را دو چندان کرده است.

انتهای پیام/منبع:خبرگزاری فارس