به گزارش “دزفول امروز”،  امام جمعه ی شهرستان دزفول در خصوص تعیین زکات فطریه، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم مؤمن و روزه دار این شهرستان و تبریک پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر اظهار داشت: احکام زکات فطره در رساله های عملیه آمده است و انسان باید صبح روز عید، مبلغ فطریه را جدا کرده و کسانی که می توانند، خود به فقیر برسانند.

حجه الاسلام و المسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی در پاسخ به پرسش میزان مبلغ فطریه شهروندان دزفولی ابراز داشت: زکات فطره ی کسانی که قوت غالب آنها نان است به میزان سه کیلوگرم گندم یعنی ۵۰۰۰ تومان خواهد بود.

وی همچنین ادامه داد: افرادی که قوت غالب آن ها برنج از نوع خارجی می باشد باید مبلغ معادل ۱۵ هزار تومان به عنوان زکات فطره بپردازند.

امام جمعه ی دزفول خاطر نشان کرد: برای افرادی نیز که قوت و خوراک غالب آن ها برنج ایرانی می باشد مبلغ ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

قاضی دزفولی در پایان سخنان خود تأکید کرد: صندوق هایی با آرم و نشان مشخص در سطح شهرستان دزفول برای جمع آوری زکات فطره ی شهروندان در نظر گرفته شده است که مورد تأیید نهاد امامت جمعه می باشند.

نشان مخصوص ستاد احیای زکات کشور که بر روی صندوق های معتبر جمع آوری زکات فطره (فطریه) شهرستان دزفول ثبت می شود را در پایان این گزارش می بینید.

مبلغ