به گزارش خبرگزاری فارس، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از صبح روز گذشته (شنبه) با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت.

فردا (دوشنبه) و در روز سوم این رویداد، رقابت‌های مرحله مقدماتی اوزان ۶۷- کیلوگرم گروه زنان و ۶۸- کیلوگرم گروه مردان پیگیری می‌شود.

ملیکا میرحسینی تکواندوکار وزن ۶۷- کیلوگرم کشورمان ابتدا رو در روی «شریا سینق» از هند دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۳ می‌رود. وی در ادامه رو در روی «تاتار نور» نماینده ترکیه دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶، نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵، نقره و برنز گرندپری ۲۰۱۵ و نقره قهرمانی اروپا ۲۰۱۶ قرار می‌گیرد.

* در این وزن ۳۴ نفر شرکت کرده‌اند.

ابوالفضل یعقوبی نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و سپس به مصاف برنده دیدار ترکمنستان و سودان می‌رود.

* در این وزن ۹۱ نفر شرکت کرده‌اند.

همچنین مبارزات نیمه نهایی و فینال رقابت‌های اوزان ۶۸- کیلوگرم گروه مردان و ۶۷- کیلوگرم گروه زنان روز سه شنبه (۶ تیرماه) از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ پیگیری می‌شود.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) و در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

گفتنی است؛ این رقابت‌های G12 است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/امنبع :فارس