به گزارش “دزفول امروز“، گرمای بیش از ۵۰ درجه ی هوای شهرستان دزفول آن هم در سایه امام مردم این شهر را بریده است. حال در آفتاب و خیابان های این شهر چه خبر است؟ خدا می داند و شهروندان.

در این گرمای فراتر از حد تحمل که مردان و جوانان را می آزارد کودکان، سالمندان و زنان مشکلات دوچندانی دارند و تسهیلاتی برای شهروندان در نظر گرفته نشده است.

مردم شهرستان دزفول که در عرصه های مختلف از جمله جنگ تحمیلی وفاداری خود را به انقلاب و این کشور با تقدیم بیش از ۲۶۰۰ شهید و مقاومت برابر حملات موشکی دشمن بعثی نشان دادند حقشان فراتر از وضع موجود است.

برای بررسی این مشکل سراغ رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر دزفول رفتیم تا پیگیری ماجرا را از طریق او جویا شویم.

فرهاد جاموسی در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز گفت: مدتی است شهروندان دزفولی که از گرمای زیاد هوا رنج می برند درخواست هایی به ما ارائه می دهند تا پیگیر مطالبه ی آنان شویم.

این عضو شورای شهر دزفول در تشریح مطالبه ی فوق ابراز داشت: مردم خواهان نصب تعدادی آب سردکن در اقصی نقاط شهر هستند تا حداقل تشنگی آنها را برطرف کند.

وی ادامه داد: به دنبال درخواست های مکرر مردمی مسئله ی درخواست را از طریق کمیسیون خدمات شهری شورای شهر دزفول به شهردار این شهر منتقل کردیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر دزفول در توضیح داد: موضوع درخواست نصب ده دستگاه آب سردکن ثابت یا سیار در نقاط پر تردد عابرین خیابان های شهرمان می باشد.

جاموسی اذعان کرد: لازم است شهرداری دزفول و اداره ی آب و فاضلاب شهر همت خود را برای به نتیجه رسیدن این مطالبه ی مردم و رفاه نسبی ایشان به کار بندند.

این عضو شورای شهر دزفول خاطر نشان کرد: در درخواست خود طرح کرده ایم که آب سردکن های فوق به نام شهدای سرفراز شهرمان نامگذاری شوند تا به این وسیله یاد و خاطره ی آنها گرامی داشته شود.

وی اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته طرح فوق هزینه ی زیادی ندارد ولی باعث رفاه و رضایت شهروندان می شود و بدین وسیله از نهادهای یاد شده می خواهیم نسبت به اجرای آن اهتمام ورزند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر دزفول خیابان های شریعتی، امام خمینی (ره)، آیت الله طالقانی (ره)، شهید محمد منتظری و کشاورز و گلزارهای شهدای شهید آباد و بهشت علی (ع) را از جمله نقاط مهم هدف در این طرح برشمرد.

ناگفته نماند طی سال های گذشته چند دستگاه آب سردکن به همت شهروندان و خیرین عموما به نیت شهدا در شهر دزفول نصب شده که ضمن استقبال و استفاده مردم با وجود گستردگی شهر و گرمای بسیار زیاد جوابگو نیستند.

اکنون باید دید در این گرما همت مسئولین به داد مردم می رسد یا باز هم دزفولی ها باید رسم صبوری پیشه کنند و شاید گرمازدگی.

 

نصب