به گزارش “دزفول امروز”، تا پایان سال جاری کلیه ی ناوگان تاکسی رانی شهر دزفول نوسازی خواهد شد.

روابط عمومی شهرداری دزفول ضمن بیان خبر فوق ابراز داشت: نزدیک به نیمی از ناوگان فرسوده ی تاکسیرانی شهرمان از ابتدای سال گذشته تا کنون با پیگیری سازمان تاکسیرانی شهرداری و همکاری تاکسی رانان محترم نوسازی شده و این روند تا نوسازی کامل ناوگان ادامه خواهد یافت.

شهردار دزفول در این خصوص اظهار داشت: عمر مفید هر دستگاه خودروی تاکسی شهری ده سال است و از تعداد یک هزار و ۱۶۰ دستگاه تاکسی موجود، قریب به ۶۴۰ دستگاه آن فرسوده بود.

محمدرضا کرمی نژاد ادامه داد: لذا جهت رفاه حال شهروندان گرامی از ابتدای سال گذشته تعداد ۲۵۰ دستگاه نوسازی شده و ان شاء الله تا پایان امسال مابقی تاکسی های فرسوده ی دزفول نوسازی خواهند گردید.

وی افزود: کلیه ی تاکسی های اضافه شده از نوع سمند و پژو ۴۰۵ می باشند و جهت خرید این خودروها مبلغ دویست میلیون ریال با سود چهارده درصد و بازپرداخت چهار ساله از سوی بانک های عامل به تاکسی رانان عزیز پرداخت شده است.

شهردار دزفول تصریح کرد: تعداد ۱۱۱ دستگاه تاکسی مدل سال ۱۳۸۶ نیز تا پایان سال جاری به تعداد تاکسی ها فرسوده اضافه خواهد شد که فرایند نوسازی آنها از ابتدای سال آینده جریان خواهد یافت.

کرمی نژاد ضمن گلایه از مدت زمان بازپرداخت وام کمک خرید تاکسی های جدید گفت: متأسفانه میزان سود دریافتی از این وام ها زیاد بوده و زمان بازپرداخت آن کوتاه است که این امر با توجه به میزان درآمد تاکسی رانان مشکلاتی را جهت بازپرداخت وام ها برای این قشر زحمتکش ایجاد می کند.

وی تاکید کرد: نیاز است مسئولین ذی صلاح و بانک های عامل جهت تسریع نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهرها و کم کردن فشار پرداخت اقساط از روی دوش رانندگان تاکسی و خانواده های آنها تمهیدات مناسبی اتخاذ نمایند.

شهردار دزفول در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از حمل و نقل مسافر درون شهری توسط تاکسی می شود تمام تلاش خود را در خصوص بهینه سازی و نوسازی این ناوگان انجام خواهیم داد تا رضایت شهروندان عزیز فراهم شود.

نوسازی